Cyklostezkou Bečva z Hranic na Moravě do Lipníka nad Bečvou

Střední Morava, Haná - cyklostezky a cyklotrasy pro děti

Aktualizováno 17. 3. 2016
Cyklostezkou Bečva z Hranic na Moravě do Lipníka nad Bečvou

Turistická oblast: Střední Morava, Haná, Česká republika

Popis trasy výletu: z Hranic na Moravě přes Týn nad Bečvou do Lipníka nad Bečvou, možnost návratu vlakem

Typ výletu: cyklistický, na in-line bruslích

Vhodné pro cyklovozíky: ano

Terén: rovinatý

Celková délka cyklotrasy: 26 km (tam a zpět), 17 km (při cestě zpět vlakem)


Tento cyklistický výlet vede z Hranic na Moravě do Lipníka nad Bečvou po cyklostezce Bečva. Cyklostezka je asfaltová a tudíž vhodná i pro in-line bruslaře. Pro cestu zpět lze využít přepravu vlakem, k nádražím na obou stranách trasy však musíme projet městy po vedlejších uličkách a vyhrazených jízdních pruzích pro cyklisty.

Zaparkujeme u aquaparku Plovárna na okraji města Hranice na Moravě, kde cyklostezka začíná. Jedeme po levém břehu Bečvy, jíž máme po pravé straně. Nejprve projedeme chatovou oblastí, později cyklostezka lemuje okraj lesa. Po 3 kilometrech mineme odbočku na Rybáře a směřujeme k Týnu nad Bečvou a Lipníku nad Bečvou. Cestou uvidíme na kopci se vypínající hrad Helfštýn.

V Lipníku nad Bečvou se u silničního mostu odpojíme od cyklostezky, most přejedeme a na první křižovatce odbočíme doleva (držíme se cyklotrasy 6241). Po 1 kilometru zatáčíme doprava do mírnějšího kopce a pokračujeme k zámeckému parku zámku Lipník nad Bečvou. Zde je možné zrelaxovat v zámecké kavárně pod unikátní střešní zahradou. Ještě si můžeme prohlédnout náměstí T. G. Masaryka. Pokud se rozhodneme vrátit se do Hranic na Moravě vlakem, tak ulicí Svatopluka Čecha a Nádražní dorazíme na nádraží.

V Hranicích na Moravě se z nádraží k aqaparku dostaneme po značené cyklotrase 6139. Trasa vede nejdříve frekventovanou ulicí Nádražní vyhrazeným pruhem pro cyklisty, následně vedlejšími uličkami podél říčky Veličky. Na závěr přejedeme silniční most přes řeku Bečvu a za ním vpravo míříme k aqaparku. Vlevo za mostem (na straně opačné) se nalézá park s dětským hřištěm. Celkově je průjezd městem dlouhý 3 kilometry.

 

Trasa výletu na mapě

Zobrazit mapu v plné velikosti
Na podrobné mapě jsou další tipy na výlet v okruhu 25 km

Cyklostezka Bečva

Cyklostezka Bečva začíná dvěma samostatnými cyklostezkami od pramenů Rožnovské a Vsetínské Bečvy a dále sleduje jejich toky do Valašského Meziříčí. Tam se do sebe tyto říčky vlévají a tvoří řeku Bečvu. Odtud stezka pokračuje po proudu řeky Bečvy přes Teplice nad Bečvou, Hranice, Lipník nad Bečvou a Přerov až k soutoku s Moravou v Tovačově. Celková délka cyklostezky činí 160 kilometrů.

Vsetínská část cyklostezky Bečva vede z Velkých Karlovic přes Vsetín do Valašského Meziříčí. Trasa při toku Rožnovské Bečvy počínaje městem Horní Bečva prochází Rožnovem pod Radhoštěm a končí ve Valašském Meziříčí.

Trasy v údolích řek jsou bezpečné a mimo dopravní provoz, jen občas křižují silnici. Pro jejich asfaltový povrch a rovinatý charakter jsou vhodné pro rodinný cyklistický výlet nebo jízdu s cyklovozíkem. K návratu do výchozího bodu je možné na některých úsecích cyklostezky Bečva využít železničního spojení s přepravou kol. Od května do září každou sobotu, neděli a svátek jezdí z Valašského Meziříčí, Rožnova pod Radhoštěm a Vsetína valašský cyklobus, který zajišťuje též přepravu jízdních kol. V jednotlivých výletech tyto možnosti uvádíme. Cyklostezka Bečva poskytuje také pohodové procházky s kočárkem nebo projížďky na in-line bruslích.

 

Další tipy kam s dětmi v okolí

Outdoor centrum Helfštýn

Hrad Helfštýn – historický skvost střední Moravy

 

Videotrasa

Prohlédněte si videotrasu: Cyklostezka Bečva

 

Fotogalerie

Mohlo by vás zajímat

Naučná stezka NPR Hůrka s unikátní Hranickou propastí
Naučná stezka NPR Hůrka s unikátní Hranickou propastí

Turistická oblast: Střední Morava, Haná, Česká republika

Popis trasy výletu: po naučné stezce NPR Hůrka z parkoviště u železniční stanice Teplice nad Bečvou k Hranické propasti, zřícenině hradu Svrčov a autocampingu v Hranicích

Typ výletu: pěší

Vhodné pro kočárky: ne

Vhodné pro odrážedla a odstrkovadla: odrážedla

Terén: mírně kopcovitý

Celková délka trasy: 4 km

Hrad Helfštýn – historický skvost střední Moravy
Hrad Helfštýn – historický skvost střední Moravy

Turistická oblast: střední Morava, Haná, Česká republika

Popis trasy výletu: prohlídka hradu Helfštýn (komentované prohlídky, prohlídky bez průvodce, krátkodobé výstavy, prohlídka Široké hradby na I. nádvoří, výhled ze severní husitské věže, kulturní akce, kurzy kovářství, srpnová víkendová akce HEFAISTON)

Typ výletu: pěší

Vhodné pro kočárky: ano (po areálu hradu, kromě vnitřních expozic)

Vhodné pro odrážedla a odstrkovadla: ano (po areálu hradu, kromě vnitřních expozic)

Terén: mírně kopcovitý

Celková délka trasy: 1 km

Městský park Michalov – oáza klidu a odpočinku v Přerově
Městský park Michalov – oáza klidu a odpočinku v Přerově

Turistická oblast: střední Morava, Haná, Česká republika

Popis trasy výletu: procházka městským parkem Michalov

Typ výletu: pěší

Vhodné pro kočárky: ano

Vhodné pro odrážedla a odstrkovadla: ano

Terén: rovinatý

Celková délka trasy: 2 km (okruh celým parkem)

Tipy kam s dětmi na střední Moravě

pesi Pro malé turisty a maminky s kočárkem jsou tu pěší výlety v BeskydechChřibech, Hané, Slovácku, Jeseníkách a Rychlebských horách cyklo Pro cyklisty máme výlety s dětmi na kole – cyklostezky a cyklotrasy v BeskydechChřibech, Hané a Slovácku.
muzea-vystavy Nejen na podzim a v zimě se hodí tipy kam s dětmi na střední Moravě do muzea nebo na výstavu akce Stále něco nového se děje na akcích pro děti na střední Moravě
zviratka Zvířátka si děti užijí v ZOO a na farmách na střední Moravě. ubytovani Ubytování s dětmi najdete v hotelech a penzionech v Jeseníkách a Beskydech.