Muzea a výstavy pro děti

Muzea a výstavy pro dětiV této sekci se nacházejí tipy kam vyrazit s dětmi do muzea nebo na výstavu. Najdete tu muzea a výstavy určené celé rodině nebo věnované výhradně dětským návštěvníkům.

Pro kluky jsou tu muzea a výstavy aut, motorek, vlaků, vláčků a jiné techniky. Nechybí zde ani historické parní vlaky. Pro holky bývají většinou zajímavější výstavy panenek a dalších hraček. Dospělí doprovod si v muzeích připomene hračky a dopravní prostředky ze svého mládí.

Některé objekty vycházejí vstříc dětem formou zábavné prohlídky (např. prohlídky na zámcích v pohádkových kostýmech, prohlídky s plněním úkolů a další) nebo interaktivními exponáty, které si mohou děti samy vyzkoušet. V poslední době jsou populární venkovní expozice s miniaturami významných staveb či expozice zaměřené na pohádkové bytosti, skřítky a strašidla.

Některé děti by zase mohla zaujmout návštěva hvězdárny, kde jsou pro ně připraveny animace a pozorování vesmírné oblohy. Základní poznatky z fyziky a doprovodných oborů děti získají zábavnou formou v interaktivních muzeích, kde zažije spousty legrace celá rodina. O tom, jak se dříve žilo, se můžete přesvědčit v keltských muzeích nebo v expozicích lidové architektury.

 

Tipy na muzea a výstavy pro děti

Na mapě najdete tipy na muzea a výstavy pro děti. Po otevření podrobné mapy a kliknutí na vybraný symbol se zobrazí úvodní informace s odkazem na článek s podrobnostmi.

Zobrazit mapu v plné velikosti

 

Oblíbená muzea a výstavy pro děti

Muzeum Lega v Praze

Aktualizováno 19. 2. 2016
Muzeum Lega v Praze

Lokalita:Národní 31, Praha 1, Staré Město

 

Druh zábavy: muzeum stavebnice LEGO, interaktivní modely vláčků, dětská herna s možností postavit si vlastní model, obchod s Legem

 

Doporučený věk dětí: 3+

Muzeum hraček na Pražském hradě

Aktualizováno 13. 1. 2016
Zábava pro děti: Muzeum hraček na Pražském hradě

Lokalita: Praha 1, Hradčany

 

Druh zábavy: muzeum hraček, výstava panenek Barbie

 

Doporučený věk dětí: 3+

Model železnice s vláčky ve Žďáru nad Sázavou - Modelové království Žďár

Aktualizováno 13. 1. 2016
Výstava modelu železnice s vláčky ve Žďáru nad Sázavou - Modelové království Žďár

Lokalita: Žďár nad Sázavou, Vysočina

 

Druh zábavy: model železnice včetně nádraží, známých památek, vláčků a autíček

 

Doporučený věk dětí: 3+