Procházka Divokou Šárkou

Praha - výlety s dětmi

Aktualizováno 7. 11. 2014
Výlety s dětmi. Procházka Divokou Šárkou

Turistická oblast: Praha, Česká republika

Popis trasy výletu: okruh od parkoviště u vodní nádrže Džbán údolím Šáreckého potoka s odbočkou na vyhlídku

Typ výletu: pěší

Vhodné pro kočárky: sportovní do terénu, golfky (kromě pěšiny k vyhlídce)

Vhodné pro odrážedla a odstrkovadla: ano

Terén: rovinatý, zčásti mírně kopcovitý

Celková délka trasy:  8 km


Výlet přírodní rezervací Divoká Šárka zahájíme v Praze 6 u vodní nádrže Džbán, kde na parkovišti necháme auto. Můžeme sem dojet též tramvají. Vystoupíme na zastávce Nad Džbánem, která je umístěna, jak už sám název napovídá, kousek nad vodní nádrží Džbán.

Od parkoviště jdeme z našeho pohledu po levé straně vodní nádrže. Za ní se napojíme na červenou turistickou značku, pokračujeme údolím Šáreckého potoka, po levé ruce se vypíná Šestákova skála a po pravé Kozákova skála. Cestu nám lemuje spousta skalních útvarů. U koupaliště na rozcestí odbočíme doleva a stoupáme asi kilometr k ukazateli, který nás nasměruje doprava na žlutě a červeně značenou turistickou cestu. Tady jdeme již po rovince. U hájenky můžeme z asfaltové cesty zabočit doprava na pěšinku k vyhlídce, která nám nabízí pěkný rozhled do údolí Divoké Šárky. Cesta je hůře přístupná s kočárkem, ale z naší zkušenosti se sportovním to lze zvládnout. Pokud jsme na výletě s menšími dětmi, kterým se ještě nedá moc domluvit, lepší je se ve výhledu vystřídat nebo být na děti obzvlášť opatrní. Vyhlídka se nachází na strmé skále a není tu zábradlí.

Sejdeme stejnou cestou dolů ke koupališti (možnost občerstvení se v restauraci). Dáme se doleva po neznačené cestě podél Šáreckého potoka kolem "Čertova Mlýna" k rozcestí U Aritmy. To už se nalézáme pár metrů od hlavního parkoviště.

S výjimkou přibližně 150 metrů pěšinky k samotné vyhlídce (kam s kočárkem nemusíme) vede celá trasa po kvalitních cestách a výlet se dá podniknout s libovolným kočárkem.

 

Trasa výletu na mapě

Zobrazit mapu v plné velikosti
Na podrobné mapě jsou další tipy na výlet v okruhu 25 km

 

Divoká Šárka

Přírodní rezervace Divoká Šárka se rozkládá podél Šáreckého potoka. Zahrnuje soutěsku Džbán, Čertův Mlýn a stepi rozprostírající se nad nimi. Skály jsou tvořeny buližníky a břidlicemi. Archeologické nálezy v Divoké Šárce ukazují na osídlení člověkem již v období paleolitu. Na Šestákově skále se nacházelo Šárecké hradiště, které zaniklo mezi 9. a 10. stoletím. 

 

Fotogalerie

Mohlo by vás zajímat

Procházka Prokopským údolím
Výlety s dětmi. Procházka Prokopským údolím

Turistická oblast: Praha, Česká republika

Popis trasy výletu: Prokopským údolím z Hlubočep do Klukovic

Typ výletu: pěší

Vhodné pro kočárky: sportovní do terénu, golfky

Vhodné pro odrážedla a odstrkovadla: ano

Terén: rovinatý, zčásti mírně kopcovitý

Celková délka trasy:  6 km

Procházka Průhonickým parkem
phoca thumb m 3-pruhonicky-park 

Turistická oblast: Praha, Česká republika

Popis trasy výletu: procházka Průhonickým parkem

Typ výletu: pěší

Vhodné pro kočárky: sportovní do terénu, golfky

Vhodné pro odrážedla a odstrkovadla: ano

Terén: rovinatý

Celková délka trasy: libovolná

Cyklistický okruh ze Stožce přes Plešné jezero
Cyklostezky a cyklotrasy na Šumavě

Turistická oblast: Šumava, Česká republika

Popis trasy výletu: okruh ze Stožce přes Plešné jezero, Jelení Vrchy a Černý Kříž

Typ výletu: cyklistický

Vhodné pro cyklovozíky: ano

Terén: kopcovitý

Celková délka cyklotrasy:  28 km

Tipy kam s dětmi v Praze

pesi Pro malé turisty a maminky s kočárkem jsou tu pěší výlety v Praze, s kočárkem nebo s odrážedlem.  cyklo Pro cyklisty máme výlety s dětmi na kole – cyklostezky a cyklotrasy v Praze.
muzea-vystavy Nejen na podzim a v zimě se hodí tipy kam s dětmi v Praze do muzea nebo na výstavu akce Stále něco nového se děje na akcích pro děti v Praze
atrakce Hravé děti určitě zaujmou atrakce a zábava pro děti v Praze. hriste Pohyb a hru pro vaše ratolesti zaručí dětská hřiště, dětské koutky a dětské herny v Praze
zviratka Zvířátka si děti užijí v ZOO a na farmách v Praze. materska-centra Mateřská centra nabízejí hlídání dětí, angličtinu pro děti a další zájmové kroužky pro děti v Praze

Mobilní mapová aplikace

Mapová aplikace Locus Pro

NOVINKA: V mapové aplikaci Locus Map pro Android lze nahrávat turistické a cyklistické balíčky obsaující všechny výlety z vybrané oblasti včetně tras, popisů, fotografií a zajímavostí v blízkosti trasy a následně lze vše používat offline! Aplikace je ke stažení na Google Play.

Instalace a použití aplikace

Mapa výletů