Obora a letohrádek Hvězda

Praha - výlety s dětmi

Aktualizováno 30. 10. 2014

 

Obora a letohrádek Hvězda

Turistická oblast: Praha, Česká republika

Popis trasy výletu: procházka oborou Hvězda, případně s návštěvou letohrádku

Typ výletu: pěší

Vhodné pro kočárky: sportovní do terénu, golfky

Vhodné pro odrážedla a odstrkovadla: ano

Terén: rovinatý

Celková délka trasy: libovolná


Dobrým tipem na příjemnou vycházku v Praze je návštěva obory Hvězda. Nacházíme se sice na území města Prahy, ale současně se pohybujeme v přírodě. Obora Hvězda představuje ideální místo na procházku s kočárkem nebo k projížďce dětí na odrážedlech, odstrkovadlech či kolech.

Oboru Hvězda s letohrádkem Hvězda najdeme v Praze 6 – Liboci. Pokud jedeme autem, je možné zaparkovat v ulici Na Vypichu nebo se sem dostaneme autobusem či tramvají, zastávka Vypich.

Obora je ohrazena mohutnou zdí, jsou v ní tři hlavní brány – Libocká, Pražská (od Vypichu) a Bělohorská plus několik menších. Hlavní velmi široká cesta počínaje Pražskou bránou protíná celý park, ostatní hlavní cesty propojují jednotlivé brány. Vejdeme-li Pražskou bránou do parku, vidíme v dáli před sebou letohrádek Hvězda.

Můžeme se též vydat postraními cestami doprava či doleva. Pokud zvolíme cestu doprava, objevíme pěkné dětské hřiště, u letohrádku se nalézá ještě další menší. 

Nedaleko "Hvězdy", směrem do centra, můžeme navštívit Břevnovský klášter, v jehož okolí se také nachází park a dětské hřiště. Jsou zde dva rybníčky, kde si děti určitě rády nakrmí kachny.

 

Mapa

Zobrazit mapu v plné velikosti
Na podrobné mapě jsou další tipy na výlet v okruhu 25 km

 

Letohrádek Hvězda

Renesanční letohrádek Hvězda byl založen Habsburským arcivévodou Ferdinandem Tyrolským v r. 1555, byl vybudován stavitelem B. Wolmutem a H. Tirolem v již existující nové oboře. V roce 1620 se nedaleko odehrála bitva na Bílé hoře. Nynější podoba je dílem architekta P. Janáka (1951). V současné době je zde přístupné muzeum Aloise Jiráska a Mikoláše Alše. Roku 1962 byl prohlášen za národní kulturní památku.

V letech 1986 – 1992 a 1995 – 2000 proběhla náročná rekonstrukce objektu letohrádku Hvězda pro výstavní a programovou činnost Památníku národního písemnictví, který uchovává významnou část národního kulturního dědictví. Finanční prostředky poskytlo Ministerstvo kultury ČR a Praha 2000 – Evropské město kultury. Letohrádek Hvězda byl znovu otevřen pro veřejnost 25. května 2000.

 

 

Další tipy kam s dětmi v okolí

Dětská hřiště, obora Hvězda

Dětské dopravní hřiště Na Vypichu, Praha 6

Cyklo a in-line stezka Ladronka v Břevnově

 

 

Fotogalerie

Mohlo by vás zajímat

Cyklo a in-line stezka Ladronka v Břevnově
Cyklo a in-line stezka Ladronka

Turistická oblast: Praha, Česká republika

Popis trasy výletu: areálem volného času Ladronka

Typ výletu: cyklistický, na in-line bruslích

Vhodné pro cyklovozíky: ano

Terén: rovinatý

Celková délka cyklotrasy:  4 km

Cyklostezka podél Vltavy z Braníka do Zbraslavi
Cyklostezkou podél Vltavy z Braníka do Zbraslavi

Turistická oblast: Praha, Česká republika

Popis trasy výletu: z pražského Braníka (ulice Na Mlejnku) podél Vltavy přes Hodkovičky, Modřany, Komořany do Zbraslavi a zpět stejnou cestou nebo vlakem

Typ výletu: cyklistický, na in-line bruslích

Vhodné pro cyklovozíky: ano

Terén: rovinatý

Celková délka cyklotrasy: 16 km (8 km při návratu vlakem)

Dům vláčků, Praha 6 - Petřiny
Dům vláčků, Praha 6 - Petřiny

Lokalita: Na Petřinách 1945/55, Praha 6, Praha

 

Druh zábavy: modely vláčků, kolejiště různých velikostí a měřítek

 

Doporučený věk dětí: 2+

Tipy kam s dětmi v Praze

pesi Pro malé turisty a maminky s kočárkem jsou tu pěší výlety v Praze, s kočárkem nebo s odrážedlem.  cyklo Pro cyklisty máme výlety s dětmi na kole – cyklostezky a cyklotrasy v Praze.
muzea-vystavy Nejen na podzim a v zimě se hodí tipy kam s dětmi v Praze do muzea nebo na výstavu akce Stále něco nového se děje na akcích pro děti v Praze
atrakce Hravé děti určitě zaujmou atrakce a zábava pro děti v Praze. hriste Pohyb a hru pro vaše ratolesti zaručí dětská hřiště, dětské koutky a dětské herny v Praze
zviratka Zvířátka si děti užijí v ZOO a na farmách v Praze. materska-centra Mateřská centra nabízejí hlídání dětí, angličtinu pro děti a další zájmové kroužky pro děti v Praze

Mobilní mapová aplikace

Mapová aplikace Locus Pro

NOVINKA: V mapové aplikaci Locus Map pro Android lze nahrávat turistické a cyklistické balíčky obsaující všechny výlety z vybrané oblasti včetně tras, popisů, fotografií a zajímavostí v blízkosti trasy a následně lze vše používat offline! Aplikace je ke stažení na Google Play.

Instalace a použití aplikace

Mapa výletů