Cyklostezkou podél Berounky z Prahy do Řevnic

Okolí Prahy - cyklostezky a cyklotrasy pro děti

Aktualizováno 2. 4. 2015
Cyklostezkou podél Berounky z Prahy do Řevnic

Turistická oblast: Okolí Prahy, Česká republika

Popis trasy výletu: z Prahy - Velké Chuchle přes Radotín, Černošice a Dobřichovice do Řevnic, možnost návratu vlakem

Typ výletu: cyklistický

Vhodné pro cyklovozíky: ano

Terén: rovinatý

Celková délka cyklotrasy: 44 km (tam a zpět), 22 km (při návratu vlakem)


Od soutoku Berounky a Vltavy u Lahvovic až do Řevnic vede pohodová cyklostezka. Většina trasy je asfaltová, z malé části šotolinová a díky rovinatému terénu je vhodná pro cyklisty jakéhokoliv věku. Na některých úsecích ji lze absolvovat i na in-line bruslích. Přes část Černošic se projíždí vedlejšími uličkami. Na trase je mnoho možností k občerstvení a odpočinku.

 

Popis trasy výletu

Protože při zpáteční cestě využijeme přepravu vlakem, cyklovýlet zahájíme ve Velké Chuchli na jižním okraji Prahy. Ulicí Dostihovou u dostihového závodiště se přiblížíme k pražské cyklostezce A1 podél levého břehu Vltavy a vyrazíme jižním směrem. Po 2 kilometrech se ocitneme u soutoku Berounky a Vltavy. U něj podjedeme Lahvovický most (stále vedeni značkou cyklotrasy A1) a navážeme na ulici Výpadová, kterou projíždíme po úzkém chodníčku. Po 300 metrech zabočíme doleva a po cyklostezce směrujeme do Radotína.

U přírodního koupaliště Biotop Radotín nás cyklistické značení A1 zavede doprava na šotolinovou cestu. Tu vystřídají asfaltové cesty, pak se kousek po nerovné cestě stočíme zpět ke břehu Berounky.  Po chvíli značení A1 je změněno na č. 3 a přijíždíme do Černošic.

U mostu přes Berounku cyklotrasa č. 3 zabočuje doprava a následně se napojí na ulici Zdeňka Lhoty, po které projedeme téměř celé Černošice. Pozor, těsně před tím, než cyklotrasa č. 3 začne klesat k Berounce u Kadečkova mlýna, z ní odbočíme doprava. Ulicí Slunečná stoupáme 300 metrů do strmějšího kopce a poté odbočíme vlevo na cyklostezku do Dobřichovic. Na začátku prudce klesáme chatovou oblastí, pak už pokračujeme opět po rovině.

U zámku Dobřichovice si odpočineme a znova vedeni cyklotrasou č. 3 se blížíme k Řevnicím. Asi 2 kilometry od zámku přejedeme po silničním mostě na pravý břeh Berounky a poslední 1,2 km dlouhý úsek cyklostezky nás dovede k dalšímu mostu a železničnímu přejezdu. Železniční přejezd přejedeme, odbočíme doleva a po 500 metrech jsme na vlakovém nádraží, ze kterého se vlakem vracíme do Velké Chuchle.

 

Trasa výletu na mapě

Zobrazit mapu v plné velikosti
Na podrobné mapě jsou další tipy na výlet v okruhu 25 km

Fotogalerie

Mohlo by vás zajímat

Cyklostezka podél Vltavy z Braníka do Zbraslavi
Cyklostezkou podél Vltavy z Braníka do Zbraslavi

Turistická oblast: Praha, Česká republika

Popis trasy výletu: z pražského Braníka (ulice Na Mlejnku) podél Vltavy přes Hodkovičky, Modřany, Komořany do Zbraslavi a zpět stejnou cestou nebo vlakem

Typ výletu: cyklistický, na in-line bruslích

Vhodné pro cyklovozíky: ano

Terén: rovinatý

Celková délka cyklotrasy: 16 km (8 km při návratu vlakem)

ŠKODA Muzeum, Mladá Boleslav
phoca thumb m 1-skoda-muzeum

Lokalita: Mladá Boleslav, střední Čechy

 

Druh zábavy: muzeum automobilů značek Laurin & Klement a Škoda, interaktivní panely, promítací sály, speciální prohlídky a exkurze

 

Doporučený věk dětí: 3+

Cyklistická naučná stezka Rakovník - Křivoklát
Cyklistická naučná stezka Rakovník - Křivoklát

Turistická oblast: Okolí Prahy, Česká republika

Popis trasy výletu: z Rakovníka přes Ryšín, Lašovice, Pustověty a Městečko do Křivoklátu, možnost návratu vlakem

Typ výletu: cyklistický

Vhodné pro cyklovozíky: ano

Terén: rovinatý

Celková délka cyklotrasy: 36 km (stejnou cestou zpět), 18 km (při návratu vlakem)

Tipy kam s dětmi ve středních Čechách

pesi Pro malé turisty a maminky s kočárkem jsou tu pěší výlety v okolí Prahy, na Kokořínsku, v Posázaví a v Českém ráji. cyklo Pro cyklisty máme výlety s dětmi na kole – cyklostezky a cyklotrasy v okolí Prahy, v Posázaví a v Českém ráji.
muzea-vystavy Nejen na podzim a v zimě se hodí tipy kam s dětmi ve středních Čechách do muzea nebo na výstavu akce Stále něco nového se děje na akcích pro děti ve středních Čechách
zviratka Zvířátka si děti užijí v ZOO a na farmách ve středních Čechách. materska-centra Mateřská centra nabízejí hlídání dětí, angličtinu pro děti a další zájmové kroužky pro děti ve středních Čechách.