Cyklostezka podél Vltavy z Braníka do Zbraslavi

Praha - cyklostezky a cyklotrasy pro děti

Aktualizováno 9. 2. 2016
Cyklostezkou podél Vltavy z Braníka do Zbraslavi

Turistická oblast: Praha, Česká republika

Popis trasy výletu: z pražského Braníka (ulice Na Mlejnku) podél Vltavy přes Hodkovičky, Modřany, Komořany do Zbraslavi a zpět stejnou cestou nebo vlakem

Typ výletu: cyklistický, na in-line bruslích

Vhodné pro cyklovozíky: ano

Terén: rovinatý

Celková délka cyklotrasy: 16 km (8 km při návratu vlakem)


Tato cyklostezka, která je součástí cyklotrasy A2 (Vltavská), vede podél pravého břehu Vltavy jižními částmi Prahy (Braníkem, Hodkovičkami, Modřany, Komořanami až k mostu ve Zbraslavi). Cyklostezka má asfaltový podklad, rovinatý profil a díky tomu je využívaná nejen cyklisty ale i in-line bruslaři. Tuto trasu lze doporučit rodinám s malými cyklisty.

Projížďku zahájíme v ulici Na Mlejnku v blízkosti Barrandovského mostu, kde je dobrá možnost parkování. Přímo v této ulici si všimneme velkého dětského hřiště. Vydáme se cyklistickým podjezdem pod Jižní spojkou a na první křižovatce odbočíme doleva směrem do Zbraslavi. Držíme se cyklistických ukazatelů cyklotrasy A2, které nás nejdříve provedou vedlejšími uličkami a následně pěknou širokou cyklostezkou.

Po levé straně míjíme sportovně-zábavný areál Kroužky na Vltavě, za ním golfová hřiště a Freestyle park. Za železniční zastávkou Praha – Modřany je cyklostezka v některých úsecích úzká a měli bychom dbát zvýšené opatrnosti při vyhýbání se ostatním cyklistům a bruslařům.

U mostu Závodu míru ve Zbraslavi výlet ukončíme. Zpět do Braníka dorazíme stejnou cestou anebo můžeme dětem návrat zpestřit jízdou vlakem z nedalekého nádraží Praha – Zbraslav do stanice Praha – Braník.

U cyklostezky je mnoho možností k občerstvení, na konci našeho výletu ve Zbraslavi jsme objevili bufet U Posledního Kelta s venkovním posezením a dětským hřištěm.

V roce 2014 byl otevřen navazující úsek cyklostezky ze Zbraslavi do Vraného nad Vltavou v délce 4 km. V prostřední části je však stezka přerušena, zbývá tu dostavět 500 metrů, v tomto místě je nutné využít souběžné vedlejší silnice. 

 

Trasa výletu na mapě

Zobrazit mapu v plné velikosti
Na podrobné mapě jsou další tipy na výlet v okruhu 25 km

Další tipy kam s dětmi v okolí

Dětské hřiště Na Mlejnku

 

Fotogalerie

Mohlo by vás zajímat

Applemuseum.com, Praha 1
Applemuseum.com, Praha 1

Lokalita: Husova 21, Praha 1, Praha

 

Druh zábavy: světová sbírka počítačových technologií

 

Doporučený věk dětí: 10+

Ateliér ŠUM - výtvarné kroužky - malování, kreslení, keramika - Praha 1
Ateliér ŠUM- výtvarné kroužky pro děti Praha 1

Lokalita: V Jirchářích 14, Praha 1, Praha

 

Druh zábavy: výtvarné kroužky - malování, kreslení, keramika, dětský design

 

Doporučený věk dětí: 2+

ClockRoom - originální úniková hra, Praha
ClockRoom - originální úniková hra, Praha

Lokalita: Na Smetance 1074/4, Praha 2 - Vinohrady, Praha

 

Druh zábavy: úniková hra

 

Doporučený věk dětí: 10+

Tipy kam s dětmi v Praze

pesi Pro malé turisty a maminky s kočárkem jsou tu pěší výlety v Praze, s kočárkem nebo s odrážedlem.  cyklo Pro cyklisty máme výlety s dětmi na kole – cyklostezky a cyklotrasy v Praze.
muzea-vystavy Nejen na podzim a v zimě se hodí tipy kam s dětmi v Praze do muzea nebo na výstavu akce Stále něco nového se děje na akcích pro děti v Praze
atrakce Hravé děti určitě zaujmou atrakce a zábava pro děti v Praze. hriste Pohyb a hru pro vaše ratolesti zaručí dětská hřiště, dětské koutky a dětské herny v Praze
zviratka Zvířátka si děti užijí v ZOO a na farmách v Praze. materska-centra Mateřská centra nabízejí hlídání dětí, angličtinu pro děti a další zájmové kroužky pro děti v Praze