Naučnou stezkou k rozhledně Mařenka

  • Trasa výletu: z Dašova naučnou stezkou Mařenka k rozhledně Mařenka
  • Celková délka trasy: 4 km
  • Terén: mírně až středně kopcovitý
  • Vhodné pro kočárky: sportovní kočárky do terénu
  • Vhodné pro odrážedla a odstrkovadla: odrážedla

Uvedené informace jsou platné ke dni vzniku článku, aktuální stav cesty a značení se může časem změnit. Pokud zjistíte, že údaje v článku jsou neplatné, moc uvítáme, když nám nahlásíte změny na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., děkujeme.

Popis

Na nejvyšším bodě Třebíčska, vrcholu Mařenka (711 m n. m.), si můžeme vyšlápnout na novou rozhlednu vybudovanou díky dotaci z ROP Jihovýchod. Kombinací obvodového pláště z kamene a kovové konstrukce schodiště se dřevěnými prvky vznikla unikátní 31 metrů vysoká stavba, na jejímž vrcholu je zastřešené vyhlídkové molo. Původní rozhledna na hoře Mařenka sloužila poutníkům k výhledu do širokého okolí. Podle pamětníků bylo za dobrého počasí vidět až do sousedního Rakouska. V 50. letech minulého století se však při silné bouři zřítila. Od té doby proběhlo několik pokusů o její obnovu. Obce Rokytnice nad Rokytnou, Markvartice, Předín, Štěměchy, Čáslavice, Římov a Chlístov se spojily do Mikroregionu Podhůří Mařenky a získaly na výstavbu dotaci. Rozhledna Mařenka je celoročně volně přístupná po naučné stezce Mařenka, která vede po lesních cestách určených pro pěší a cyklisty.

Trasa výletu

Výchozím bodem naučné stezky Mařenka je obec Dašov, kde můžeme zaparkovat auto. Vydáme se po modré turistické značce a začneme mírněji stoupat. Asi po 1,5 kilometru naučná stezka zabočuje doleva (s modrou turistickou značkou souběžně cyklotrasa 5216). Po následujících asi 500 metrech z cyklotrasy odbočíme doleva a čeká nás závěrečný již příkřejší výstup stále po modré až k rozhledně.

Zdroj: Newsletter ROP Jihovýchod

Fotogalerie

Rozhledna Mařenka
Rozhledna Mařenka

Další tipy kam s dětmi v okolí

Outdoor Resort Březová

Outdoor Resort Březová
  • Druh zábavy: zážitkové a adrenalinové centrum
  • Doporučený věk dětí: 4+
  • Adresa: Outdoor Resort Březová, Rokytnice nad Rokytnou, Česká republika

Výškový profil trasy

Nejnižší / nejvyšší bod: 603 m / 715 m

Průměrné stoupání / klesání: 7.7 % / 2.2 %

Trasa výletu na mapě

Zobrazit mapu v plné velikosti

Na podrobné mapě je zobrazena trasa výletu a další tipy na výlet v okruhu 25 km.

Nyní na Google PlayNyní na App Store

Výlety v mobilní aplikaci

GPX

Export GPX trasy

KML soubor

Vytisknout mapu s popisem výletu

Přidejte váš tip

Provozujete zařízení nebo poskytujete služby pro rodiny s dětmi? Pořádáte nějakou akci pro děti? Máte vlastní tip na výlet?
Využijte možnosti bezplatné prezentace na webu i mobilní aplikaci vylety-zabava.cz. Stačí se zaregistrovat a po přihlášení můžete vkládat vaše příspěvky.

Free Joomla! template by L.THEME