Naučnou stezkou k rozhledně Mařenka

  • Trasa výletu: z Dašova naučnou stezkou Mařenka k rozhledně Mařenka
  • Celková délka trasy: 4 km
  • Terén: mírně až středně kopcovitý
  • Vhodné pro kočárky: sportovní kočárky do terénu
  • Vhodné pro odrážedla a odstrkovadla: odrážedla

Popis

Na nejvyšším bodě Třebíčska, vrcholu Mařenka (711 m n. m.), si můžeme vyšlápnout na novou rozhlednu vybudovanou díky dotaci z ROP Jihovýchod. Kombinací obvodového pláště z kamene a kovové konstrukce schodiště se dřevěnými prvky vznikla unikátní 31 metrů vysoká stavba, na jejímž vrcholu je zastřešené vyhlídkové molo. Původní rozhledna na hoře Mařenka sloužila poutníkům k výhledu do širokého okolí. Podle pamětníků bylo za dobrého počasí vidět až do sousedního Rakouska. V 50. letech minulého století se však při silné bouři zřítila. Od té doby proběhlo několik pokusů o její obnovu. Obce Rokytnice nad Rokytnou, Markvartice, Předín, Štěměchy, Čáslavice, Římov a Chlístov se spojily do Mikroregionu Podhůří Mařenky a získaly na výstavbu dotaci. Rozhledna Mařenka je celoročně volně přístupná po naučné stezce Mařenka, která vede po lesních cestách určených pro pěší a cyklisty.

Trasa výletu

Výchozím bodem naučné stezky Mařenka je obec Dašov, kde můžeme zaparkovat auto. Vydáme se po modré turistické značce a začneme mírněji stoupat. Asi po 1,5 kilometru naučná stezka zabočuje doleva (s modrou turistickou značkou souběžně cyklotrasa 5216). Po následujících asi 500 metrech z cyklotrasy odbočíme doleva a čeká nás závěrečný již příkřejší výstup stále po modré až k rozhledně.

Zdroj: Newsletter ROP Jihovýchod

Fotogalerie

Rozhledna Mařenka
Rozhledna Mařenka

Trasa výletu na mapě

Zobrazit mapu v plné velikosti

Na podrobné mapě je zobrazena trasa výletu a další tipy na výlet v okruhu 25 km.

GPX

Export GPX trasy

KML soubor

Vytisknout mapu s popisem výletu

Další tipy kam s dětmi v okolí

Outdoor Resort Březová

Outdoor Resort Březová
  • Druh zábavy: zážitkové a adrenalinové centrum
  • Doporučený věk dětí: 4+
  • Adresa: Outdoor Resort Březová, Rokytnice nad Rokytnou, Česká republika

Výškový profil trasy

Nejnižší / nejvyšší bod: 603 m / 715 m

Průměrné stoupání / klesání: 7.7 % / 2.2 %

Mobilní aplikace

 

Víte, že mobilní aplikaci Výlety a zábava s dětmi u trasy výletu na mapě ukazuje i Vaši aktuální polohu? Díky tomu neustále víte, zda jdete či jedete správně. Dále je možno zapnout automatické centrování mapy (zapnutím symbolu terče). Po zapnutí se mapa neustále posouvá podle Vaší aktuální polohy, výhodné pro cyklisty!

 
screen8

Našli jste chybu?

Informace uvedené v článku jsou platné ke dni jeho vzniku. Přestože se snažíme články udržovat aktuální, často dochází k neohlášeným změnám u poskytovatelů služeb nebo ke změnám turistického značení. Uvítáme, když nám tyto změny nahlásíte, děkujeme.

---> nahlásit chybu v článku

Přidejte váš tip

Provozujete zařízení nebo poskytujete služby pro rodiny s dětmi? Pořádáte nějakou akci pro děti? Máte vlastní tip na výlet?

Využijte možnosti bezplatné prezentace na webu i mobilní aplikaci vylety-zabava.cz. Stačí se zaregistrovat a po přihlášení můžete vkládat vaše příspěvky.

Free Joomla! template by L.THEME