Hrad Šternberk se speciálními prohlídkami pro děti, školy a školky

 • Trasa výletu: z parkoviště na hrad Šternberk, speciální prohlídky pro rodiny s dětmi, školy a školky, doprovodné programy pro děti
 • Celková délka trasy: 600 m (od parkoviště ke hradu a zpět)
 • Terén: mírně kopcovitý
 • Vhodné pro kočárky: ne
 • Vhodné pro odrážedla a odstrkovadla: ne

Uvedené informace jsou platné ke dni vzniku článku, aktuální stav cesty a značení se může časem změnit. Pokud zjistíte, že údaje v článku jsou neplatné, moc uvítáme, když nám nahlásíte změny na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., děkujeme.

Popis

Přístup k hradu, parkování

Parkoviště se nalézá cca 300 metrů pod hradem Šternberk, k němu vede asfaltka, v závěru nás čeká výstup k hradu po schodišti. Vzhledem k tomu, že i do parku musíme vstoupit po schodech a i park samotný je kopcovitý, nedoporučujeme se na Šternberk vypravit s kočárkem.

Popis objektu, prohlídky

Hrad Šternberk, původně obranné středověké sídlo s dochovanou válcovitou věží a zbytky opevnění hlavního paláce, láká návštěvníky nevšední atmosférou. Půvabné kulisy hradu potom tvoří okolní lesopark a dnešní podhradí.

Kromě klasických prohlídek několikrát do roka nabízí hrad Šternberk také speciální prohlídky pro děti v doprovodu dospělé osoby. V současné době si můžeme vybrat ze dvou dětských prohlídek - „Technika je všude kolem nás“ a „Cestovatelé v čase“. Programy jsou zaměřené na rodiny s dětmi ve věku od cca 4 do 10 let. Děti zábavnou formou získají mnoho zajímavých informací. V den prohlídky se koná na hradě Šternberk doprovodný program se spoustou zábavy. Tento typ prohlídky je lépe si dopředu zarezervovat kvůli omezenému počtu dětí v doprovodu rodičů. Termíny konání těchto prohlídek hrad uvádí na www.hrad-sternberk.cz/cs/akce-pro-deti.

Hrad Šternberk zajišťuje také speciální prohlídky pro MŠ, ZŠ i SŠ s aktivním programem nebo výtvarné workshopy pro školy. Na základě poptávky obdrží učitelé podrobný popis všech programů.

Zajímavosti

Historie hradu Šternberk

Hrad Šternberk založil v polovině 13. století Zdeslav z Chlumce a ze Šternberka, příslušník starého českého šlechtického rodu. První písemný záznam najdeme v listině z roku 1269. Dokument zároveň vymezoval hranice šternberského panství a kláštera Hradisko. Z obranného sídla byl hrad v 70. letech 14. století přestavován a rozšířen.

Fotogalerie

Hrad Šternberk
Hrad Šternberk
Hrad Šternberk
Hrad Šternberk
Hrad Šternberk
Hrad Šternberk
Hrad Šternberk
Hrad Šternberk
Hrad Šternberk
Hrad Šternberk

Oficiální stránky

Aktuální informace o otevírací době, vstupném a kontaktech jsou uvedeny na oficiálních stránkách:

www.hrad-sternberk.cz

Další tipy kam s dětmi v okolí

Expozice času, Šternberk

Expozice času, Šternberk
 • Druh zábavy: interaktivní výstava věnovaná vesmíru a času.
 • Doporučený věk dětí: 4+
 • Adresa: ČSA 113, Šternberk, Česká republika

Cyklovýlet údolím Bystřice u Olomouce

Cyklovýlet údolím Bystřice u Olomouce
 • Trasa výletu: 2 varianty tras - 1. vlakem z Olomouce do Domašova nad Bystřicí, na kole přes Hrubou Vodu, Hlubočky, Mariánské Údolí a Velkou Bystřici zpět do Olomouce; 2. s cyklovozíkem: vlakem z Olomouce do Hrubé Vody, na kole zpět do Olomouce
 • Celková délka cyklotrasy: 33 km (v jednom směru); 20 km (zkrácená varianta s cyklovozíkem)
 • Terén: rovinatý až mírně kopcovitý
 • Vhodné pro cyklovozíky: pouze z Hrubé Vody do Olomouce

Výškový profil trasy

Nejnižší / nejvyšší bod: 279 m / 299 m

Průměrné stoupání / klesání: 9.3 % / 4.1 %

Trasa výletu na mapě

Zobrazit mapu v plné velikosti

Na podrobné mapě je zobrazena trasa výletu a další tipy na výlet v okruhu 25 km.

Nyní na Google PlayNyní na App Store

Výlety v mobilní aplikaci

GPX

Export GPX trasy

KML soubor

Vytisknout mapu s popisem výletu

Přidejte váš tip

Provozujete zařízení nebo poskytujete služby pro rodiny s dětmi? Pořádáte nějakou akci pro děti? Máte vlastní tip na výlet?
Využijte možnosti bezplatné prezentace na webu i mobilní aplikaci vylety-zabava.cz. Stačí se zaregistrovat a po přihlášení můžete vkládat vaše příspěvky.

Free Joomla! template by L.THEME