Expozice veteránů, Zelenohorská pošta Nepomuk

  • Druh zábavy: výstava historických motocyklů, automobilů, zemědělských strojů a další techniky, zámečnická dílna
  • Doporučený věk dětí: 3+
  • Adresa: Zelenohorská 76, Nepomuk, Česká republika

Popis

Ve městě Nepomuk nedaleko zámku Zelená Hora na Plzeňsku se v historických stájích objektu Zelenohorské pošty nalézá „Expozice veteránů“. Uvidíme tu motocykly, motokola, automobily, zemědělské stroje a další techniku.

Pokocháme se pohledem na prvorepublikové i poválečné mašiny. Část expozice je věnována tradičním motocyklovým závodům „Nepomucký trojúhelník“, jehož historická trať vede přímo kolem Zelenohorské pošty. Nahlédneme také do dobové zámečnické dílny i do pokoje ředitele tehdejšího zelenohorského panství, které bylo po staletí největším hospodářstvím v Nepomuku. Starodávný statek nám přiblíží malá výstava zemědělských strojů. Ukážeme dětem žebřiňák, sázecí stroj, trakař, sekačku, mlátičku a různé pluhy.

Oficiální stránky

Aktuální informace o otevírací době, vstupném a kontaktech jsou uvedeny na oficiálních stránkách:

zelenohorskaposta.cz

Mapa

Zobrazit mapu v plné velikosti

Na podrobné mapě jsou další tipy na výlet v okruhu 25 km

KML soubor

Vytisknout mapu s popisem

Našli jste chybu?

Informace uvedené v článku jsou platné ke dni jeho vzniku. Přestože se snažíme články udržovat aktuální, často dochází k neohlášeným změnám u poskytovatelů služeb nebo ke změnám turistického značení. Uvítáme, když nám tyto změny nahlásíte, děkujeme.

---> nahlásit chybu v článku

Přidejte váš tip

Provozujete zařízení nebo poskytujete služby pro rodiny s dětmi? Pořádáte nějakou akci pro děti? Máte vlastní tip na výlet?

Využijte možnosti bezplatné prezentace na webu i mobilní aplikaci vylety-zabava.cz. Stačí se zaregistrovat a po přihlášení můžete vkládat vaše příspěvky.

Free Joomla! template by L.THEME