Muzeum rekordů a kuriozit v Pelhřimově

  • Druh zábavy: muzeum kuriozit a rekordů, soutěže
  • Doporučený věk dětí: 3+
  • Adresa: Palackého 48, Pelhřimov, Česká republika

Popis

V roce 1994 bylo v městě Pelhřimově otevřeno Muzeum rekordů a kuriozit. Jedná se o jediné muzeum tohoto druhu ve střední Evropě.

Seznámíme se zde s jedinečnými výkony českých a světových rekordmanů, z nichž je leckterý zapsaný v České knize rekordů. Muzeum vyhlašuje soutěže v různých oblastech, kterých se můžeme zúčastnit. Nejlepší je kandidován do světa rekordmanů.

Oblíbené jsou Rekordní víkendy. Muzeum rekordů zveřejňuje různé disciplíny, vítěze zaeviduje do České databanky rekordů a předá mu Rekordní certifikát.

Můžeme také soutěžit v různých soutěžích o ceny. Muzeum rekordů a kuriozit vymýšlí i různé hromadné akce, které přispívají svou účastí k dalším rekordům.

V muzeu spatříme např. expozici „Háčkovací dějiny“ představující sbírku háčkovaných postaviček a zvířátek seřazenou chronologicky dle časového období. Další sbírku zahrnuje 875 všelijakých modelů umístěných v lahvích.

Děti potěší 212 cm dlouhý a 60 cm široký kaleidoskop, v kterém po zatočení klikou vidíme měnící se pestrobarevný svět nebo 4 metry vysoký Kuky (postavička filmu režiséra Jana Svěráka).

 

Oficiální stránky

Aktuální informace o otevírací době, vstupném a kontaktech jsou uvedeny na oficiálních stránkách:

www.muzeumrekorduakuriozit.cz/

Mapa

Zobrazit mapu v plné velikosti

Na podrobné mapě jsou další tipy na výlet v okruhu 25 km

KML soubor

Vytisknout mapu s popisem

Další tipy kam s dětmi v okolí

Interaktivní strašidelné Pelhřimovské peklo

Interaktivní strašidelné Pelhřimovské peklo
  • Druh zábavy: interaktivní expozice
  • Doporučený věk dětí: 4+
  • Adresa: Masarykovo náměstí 10, Pelhřimov, Česká republika

Muzeum strašidel, Pelhřimov

Muzeum strašidel, Pelhřimov
  • Druh zábavy: muzeum strašidel, nadpřirozené bytosti
  • Doporučený věk dětí: 7+
  • Adresa: Masarykovo náměstí 17, Pelhřimov, Česká republika

Našli jste chybu?

Informace uvedené v článku jsou platné ke dni jeho vzniku. Přestože se snažíme články udržovat aktuální, často dochází k neohlášeným změnám u poskytovatelů služeb nebo ke změnám turistického značení. Uvítáme, když nám tyto změny nahlásíte, děkujeme.

---> nahlásit chybu v článku

Přidejte váš tip

Provozujete zařízení nebo poskytujete služby pro rodiny s dětmi? Pořádáte nějakou akci pro děti? Máte vlastní tip na výlet?

Využijte možnosti bezplatné prezentace na webu i mobilní aplikaci vylety-zabava.cz. Stačí se zaregistrovat a po přihlášení můžete vkládat vaše příspěvky.

Free Joomla! template by L.THEME