Africké muzeum Dr. Emila Holuba v Holicích

  • Druh zábavy: africké muzeum, expozice věnované Emilu Holubovi, promítání filmu, interaktivní zvířata, Viktoriiny vodopády s tekoucí vodou, rybami a poletujícími ptáky, vzdělávací programy pro školy a školky.
  • Doporučený věk dětí: 4+
  • Adresa: Holubova 768, Holice, Česká republika

Popis

Africké muzeum Dr. Emila Holuba v Holicích bylo veřejnosti otevřeno 3. května 2012. V Holicích se český lékař, cestovatel, kartograf a etnolog MuDr. Emil Holub narodil a 7. října 2012 tomu bylo 165 let.

Expozice nám představí život a práci této slavné české osobnosti. Dr. Emil Holub se při výpravách do Afriky zabýval „vědeckou safari“ a etnologií v Zambii a Zimbabwe, zpracoval podrobnou mapu okolí Viktoriiných vodopádů.

Africké muzeum Dr. Emila Holuba v Holicích myslí i na děti, ty ocení promítání filmu, interaktivní zvířata nebo Viktoriiny vodopády s tekoucí vodou, rybami a poletujícími ptáky. Pořádá také vzdělávací programy pro mateřské, základní a střední školy.

Snahou Afrického muzea je co nejrealističtěji přiblížit expedice Dr. Holuba do Afriky a oživit tím jeho zážitky.

Oficiální stránky

Aktuální informace o otevírací době, vstupném a kontaktech jsou uvedeny na oficiálních stránkách:

www.holubovomuzeum.cz

Mapa

Zobrazit mapu v plné velikosti

Na podrobné mapě jsou další tipy na výlet v okruhu 25 km

KML soubor

Vytisknout mapu s popisem

Další tipy kam s dětmi v okolí

Dašická kavárna s dětským koutkem

Dašická kavárna s dětským koutkem
  • Druh zábavy: kavárna s dětským koutkem
  • Doporučený věk dětí: 0+
  • Adresa: náměstí T.G.M 43, Dašice, Česká republika

Našli jste chybu?

Informace uvedené v článku jsou platné ke dni jeho vzniku. Přestože se snažíme články udržovat aktuální, často dochází k neohlášeným změnám u poskytovatelů služeb nebo ke změnám turistického značení. Uvítáme, když nám tyto změny nahlásíte, děkujeme.

---> nahlásit chybu v článku

Přidejte váš tip

Provozujete zařízení nebo poskytujete služby pro rodiny s dětmi? Pořádáte nějakou akci pro děti? Máte vlastní tip na výlet?

Využijte možnosti bezplatné prezentace na webu i mobilní aplikaci vylety-zabava.cz. Stačí se zaregistrovat a po přihlášení můžete vkládat vaše příspěvky.

Free Joomla! template by L.THEME