Výlety s dětmi

KNIHTISKÁRNA - zážitková expozice v Kutné Hoře

Výlety s dětmi

KNIHTISKÁRNA - zážitková expozice v Kutné Hoře

KNIHTISKÁRNA - zážitková expozice v Kutné Hoře
  • Druh zábavy: expozice historie knihtisku, zážitkové prohlídky a tvůrčí dílny na objednávku
  • Doporučený věk dětí: 4+
  • Adresa: Barborská 30, Kutná Hora, Česká republika

Popis

Vítejte v roce 1920! Na hlavní turistické trase od chrámu sv. Barbory a Jezuitské koleje směrem do historického centra města, rezervace UNESCO, se v Barborské ulici čp. 30 nalézá expozice historie knihtisku KNIHTISKÁRNA. Najdeme ji hned naproti Českému muzeu stříbra (gotickému Hrádku) a stříbrnému dolu.

Zážitková expozice

Kromě běžné prohlídky je v nabídce na objednávku zážitková expozice, v níž rozhodně nenajdeme nápisy NESAHAT! Nikde žádné ohrádky, ani šňůry! Během prohlídky expozice nás čeká představení několika starých strojů, stručný výklad historie knihtisku se spoustou zajímavých informací a možnost praktického vyzkoušení tradičního řemesla. V doprovodu průvodce si vyzkoušíme některé historické stroje v chodu, jak čas a provozní podmínky dovolí. Není žádný problém si vlastnoručně vytisknout pohlednici Kutné Hory na sto let starém tiskovém stroji Boston a odnést si tak domů originální suvenýr.

Tvořivé dílničky a workshopy

Hravější návštěvníci se přímo v prostorách muzea mohou účastnit skupinových workshopů a tvůrčích seminářů, kde budou mít možnost si tradiční zařízení sami vyzkoušet! Můžou si tak vyrobit svůj vlastní suvenýr nebo originální dárek. Pro rezervace skupin je nutný kontakt dostatečně předem, aby byl čas zajistit ty nejlepší podmínky ku spokojenosti návštěvníka. Tvořivé dílničky jsou připravené několikrát ročně pro děti i dospělé. Aktuální nabídka je ke zhlédnutí na webu v sekci Akce nebo na sociálních sítích.

Prohlídky - všeobecné informace

Expozice je k dispozici v českém a anglickém jazyce. Běžnou prohlídku stihneme za 25 - 30 minut. Pokud si budeme chtít vyzkoušet dobové postupy a technologie na vlastní kůži, je potřeba si vyhradit nejméně dvě hodiny (podle předem domluvené rezervace). O expozici Knihtiskárna se dozvíme více na oficiálních webových stránkách: www.muzeumkutnahora.info a na Facebooku a Instagramu! V případě potřeby se lze kontaktovat na adrese: info@muzeumkutnahora.info nebo tel. čísle 734 157 880 (pokladna, funguje v provozní době).

URL odkaz na článek

www.vylety-zabava.cz/muzea-vystavy-atrakce/stredni-cechy/9845-knihtiskarna