Výlety s dětmi

Na kole Poohřím u Kadaně

Výlety s dětmi

Na kole Poohřím u Kadaně

Na kole Poohřím u Kadaně
  • Trasa výletu: z Prunéřova přes Kadaň a Klášterec nad Ohří do části obce Perštejn – Lužný, návrat vlakem
  • Celková délka cyklotrasy: 24 km
  • Terén: rovinatý, zčásti mírně kopcovitý
  • Vhodné pro cyklovozíky: ano

Popis

Na řece Ohři v podhůří Krušných hor se nachází královské město Kadaň a lázeňské město Klášterec nad Ohří, která rozhodně stojí za návštěvu. Města spojuje cyklostezka vedoucí podél řeky, na kterou navazuje cyklostezka z Prunéřova. Výlet si ještě prodloužíme po cyklotrase do části obce Perštejn – Lužný. Trasa výletu je převážně rovinatá s několika menšími stoupáními.

Povrch cest je asfaltový nebo zpevněný, s výjimkou krátkého úseku u Černýše, kde je nutné jet po nezpevněné polní cestě. Pro zpáteční cestu využijeme dopravu vlakem.

Prunéřov – Kadaň

Zaparkujeme u železniční stanice Kadaň – Prunéřov. Zde začíná cyklotrasa 3115 vedoucí do centra Kadaně. První kilometr je po silnici, poté odbočíme na cyklostezku, po které pojedeme přes revitalizované území a Roosveltovy sady do historické části královského města Kadaň.

Kadaň – Klášterec nad Ohří

Po příjezdu k řece Ohři odbočíme doprava na cyklotrasu č. 6, které se budeme držet až do konce výletu. Na nábřeží Maxipsa Fíka mineme jeho pomník a Kadaňský orloj, nad kterým se vypíná kadaňský hrad. O kousek dále objevíme dětské hřiště se sochami Maxipsa Fíka a Áji. Na konci nábřeží vystoupáme k přehradě po visuté ocelové lávce Víta Brandy.

Za přehradou pokračujeme přes Rašovice do Klášterce nad Ohří po cyklostezce při toku řeky Ohře. Ve městě určitě stojí za to se zastavit u novogotického zámku, ve kterém najdeme kavárnu a muzeum českého porcelánu. Zámek obklopuje rozsáhlý zámecký park. Po jeho opuštění se ocitneme v lázeňské části města, kde můžeme ochutnat několik pramenů.

Klášterec nad Ohří – Perštejn (Lužný)

Cyklotrasa 6 se stále drží Ohře, po pravé straně nelze přehlédnout vrchol se stejnojmennou zříceninou Šumburk. V chatové osadě Černýš mírně stoupáme a u cyklotrasy narazíme na vyhlídku poskytující pěkný pohled do údolí řeky Ohře. V následující části obce Perštejn – Lužný přejedeme silniční most přes řeku a dostaneme se na železniční stanici Perštejn. Do Prunéřova se vrátíme vlakem.

URL odkaz na článek

www.vylety-zabava.cz/cyklostezky-cyklotrasy-cyklovozik/krusne-hory/9292-na-kole-poohrim-u-kadane