Výlety s dětmi

Po cyklostezce z Nymburka do Libice nad Cidlinou

Výlety s dětmi

Po cyklostezce z Nymburka do Libice nad Cidlinou

Po cyklostezce z Nymburka do Libice nad Cidlinou
  • Trasa výletu: z Nymburka cyklostezkou podél pravého břehu Labe přes Poděbrady do Libice nad Cidlinou, z Poděbrad zpět do Nymburka po levém břehu Labe
  • Celková délka cyklotrasy: 28 km
  • Terén: rovinatý
  • Vhodné pro cyklovozíky: ano
  • Vhodné pro in-line brusle: ano

Popis

Celá trasa tohoto cyklistického výletu vede po asfaltových cyklostezkách podél řeky. O víkendech bývá dost frekventovaná. Hojně ji využívají i in-line bruslaři.

Cyklostezka Nymburk - Poděbrady 

Zaparkujeme v Nymburku u mostu přes Labe, který propojuje město, nejlépe v postranní ulici na levém břehu, případně na placeném parkovišti na pravém břehu. V případě parkování na levém břehu řeky přejedeme přes most pro pěší a cyklisty, který je hned vedle silničního mostu. Vydáme se cyklostezkou značenou jako cyklotrasa č. 2 po pravém břehu řeky Labe (proti proudu) ve směru do Poděbrad. Hned za mostem po levé straně uvidíme hradby bývalého hradu. Po přejezdu jezu opouštíme Nymburk.

Cyklostezka Poděbrady - Libice nad Cidlinou

Dojedeme do Poděbrad. Můžeme odbočit z cyklostezky a prohlédnout si lázeňskou část města. Z Poděbrad pokračujeme dále podél Labe, po 4 kilometrech dorazíme k soutoku řek Labe a Cidliny. Je zde občerstvení se zahrádkou. Za podjezdem pod silnicí odbočíme doleva a míříme do Libice nad Cidlinou, kde objevíme hned na kraji obce po levé straně památník Slavníkovců. Tady můžeme zrelaxovat, na velké travnaté ploše se děti mohou proběhnout a zaskotačit si. V Libici nad Cidlinou bývá v jarním období pouť.

 

Cestu z Poděbrad do Nymburka lze zaměnit jízdou po levém břehu řeky (cyklotrasa č. 0019).

U cyklostezky se nalézají dětská hřiště, kde si můžou děti pohrát (viz další tipy kam s dětmi v okolí).

URL odkaz na článek

www.vylety-zabava.cz/cyklostezky-cyklotrasy-cyklovozik/okoli-prahy/88-z-nymburka-do-libice