Výlety s dětmi

Panský dvůr Telč – centrum volnočasových aktivit a turistiky

Výlety s dětmi

Panský dvůr Telč – centrum volnočasových aktivit a turistiky

Panský dvůr Telč – centrum volnočasových aktivit a turistiky
  • Druh zábavy: centrum volnočasových aktivit, zábavní park, lezecká stěna, dětské hřiště, příměstské tábory, kurzy, workshopy, výstavy
  • Doporučený věk dětí: 1+
  • Adresa: Slavatovská 86, Telč, Česká republika

Popis

Na bývalém statku v renesanční Telči vyrostl zábavní park s lezeckou stěnou a dětským hřištěm. V létě se tu konají pivní slavnosti a další festivaly.

Budova statku patřila ještě za Rakouska-Uherska místním šlechticům z telčského zámku a ještě před několika lety to byl školní statek místní zemědělské školy, kde si žáci „odbývali“ svoji praxi u koňů či krav. Komplex budov byl rekonstruován a otevřen v roce 2015. Dneska je to centrum volnočasových aktivit, které pořádá všelijaké akce. Součástí je také informační turistické centrum.

Na své si v areálu Panského dvora přijdou děti, pro které je vybudované dětské hřiště sousedící s kavárnou. Děti i dospělí pak mohou vylézt po lezecké stěně a také vyzkoušet dry tooling, což je cvičná stěna pro lezení s cepíny. Pro odvážné je také určena stezka ve výšce pro překonávání překážek pomocí cepínů. V Panském dvoře si lze zapůjčit kola i elektrokola a také navštívit expozici V zámku a v podzámčí, která ukazuje, jak se v minulosti žilo a pracovalo v podzámčí a zároveň představuje důležitost hraběcího statku pro život na zámku.

V létě se konají v areálu příměstské tábory, pivní festival, pravidelně také samostatné koncerty a koncerty v rámci festivalu Prázdniny v Telči. Dále potom divadelní workshop, kurzy kreslení, ochutnávky, výstavy a další oslavy různých svátků pro malé i velké.

Zdroj: Vysočina Tourism
Foto: archiv Vysočina Tourism

URL odkaz na článek

www.vylety-zabava.cz/atrakce-zabava/vysocina/8788-pansky-dvur-telc-centrum-volnocasovych-aktivit-a-turistiky