Výlety s dětmi

Cyklostezkou z Hradce Králové do Josefova a Jaroměře

Výlety s dětmi

Cyklostezkou z Hradce Králové do Josefova a Jaroměře

Cyklostezkou z Hradce Králové do Josefova a Jaroměře
  • Trasa výletu: z Hradce Králové (Smetanovo nábřeží) přes městskou část Plácky, Předměřice nad Labem, Lochenice, Smiřice, Černožice a Josefov (krátká zajížďka k pevnosti) do Jaroměře, možnost návratu vlakem
  • Celková délka cyklotrasy: 45 km (tam a zpět), 23 km (při zpáteční cestě vlakem)
  • Terén: rovinatý
  • Vhodné pro cyklovozíky: ano

Popis

Během tohoto cyklovýletu pojedeme zčásti po cyklostezce Hradec Králové - Kuks při toku řeky Labe. Celá trasa vede po rovině, proto je vhodná pro rodiny s menšími dětmi a pohodovou jízdu s cyklovozíkem. Převážná část cyklostezky je vyhovující i pro in-line bruslaře. Pro zpáteční cestu můžeme s malými cyklisty využít přepravu vlakem.

Cyklostezkou do městské části Hradce Králové - Plácky

Jako výchozí bod výletu zvolíme Smetanovo nábřeží v Hradci Králové, parkovat je též možné na parkovišti v blízkosti Labského mostu. Cyklostezkou (značeno jako cyklotrasa 2, Labská) po pravém břehu Labe (z pohledu proudu řeky) míříme do městské části Hradce Králové – Plácky, kde přejedeme přes historický kamenný most na levý břeh a opouštíme město. Cca 200 metrů před mostem se po levé straně nalézá pěkné dětské hřiště.

Cyklostezkou z Předměřic n. L. do Josefova

V Předměřicích nad Labem se vracíme na pravý břeh, po němž dorazíme do Lochenic, kde se u železného mostu na chvíli vzdálíme od vodního toku. Za Lochenicemi objedeme Přírodní rezervaci Trotina a po 2,5 kilometrech jsme opět u řeky. Ve Smiřicích si odpočineme v parku u veřejnosti nepřístupného stejnojmenného zámku. Za prohlídku stojí stavebně ceněná barokní kaple Zjevení Páně ukrývající ve své věži zvon o hmotnosti 1400 kg, který byl ulit kutnohorským zvonařem Jakubem Ptáčkem v roce 1519. Hodnotná je též interní výzdoba kostela.

Poté pokračujeme přes Černožice do Josefova. Tam si můžeme udělat 300 metrovou odbočku, když se od rozcestí Josefov - most dáme doprava a vystoupáme po vedlejší silnici k pevnosti Josefov. V nabídce je několik muzeí a prohlídek.

Po vedlejší silnici z Josefova do Jaroměře

Od pevnosti Josefov sjedeme zpět k mostu a směřujeme po vedlejší silnici do Jaroměře. Po překročení železničního přejezdu odbočíme na první křižovatce doleva a dostaneme se k vlakovému nádraží. Za nádražím se nachází pro děti lákavé Železniční muzeum Výtopna Jaroměř. Zpět do Hradce Králové se vracíme po stejné cestě nebo vlakem. Jízda vlakem a návštěva železničního muzea dětem výlet jistě zpestří.

URL odkaz na článek

www.vylety-zabava.cz/cyklostezky-cyklotrasy-cyklovozik/hradecko-pardubicko/874-cyklostezkou-z-hradce-kralove-do-josefova-a-jaromere