Výlety s dětmi

Okruh z Bynovce přes Bynovecké skalní město a skalní vyhlídky

Výlety s dětmi

Okruh z Bynovce přes Bynovecké skalní město a skalní vyhlídky

Okruh z Bynovce přes Bynovecké skalní město a skalní vyhlídky
  • Trasa výletu: okruh z Bynovce přes Slunečnou bránu, rozcestí Liščí křižovatka a Růžový hřeben se skalními vyhlídkami
  • Celková délka trasy: 10 km
  • Terén: mírně až středně kopcovitý
  • Vhodné pro kočárky: ne
  • Vhodné pro odrážedla a odstrkovadla: ne

Popis

Na tomto pěším okruhu z Bynovce se vydáme do Bynoveckého skalního města se zajímavou skalní bránou a pokocháme se překrásnými pohledy do údolí řeky Labe ze skalních vyhlídek. Profil terénu je zvlněný se střídavým stoupáním a klesáním.

Trasa výletu

Výlet zahájíme v obci Bynovec, kam se dostaneme, když v Ludvíkovicích odbočíme z hlavní komunikace č. 13 (E442) spojující Děčín a Českou Kamenici.

Již v obci navážeme na zelenou turistickou značku a vydáme se jihozápadní částí obce. Vystoupáme na okraj lesa a poté klesáme přes rozcestí Pod Kamenským vrchem k odbočce do Bynoveckého skalního města. Zelená odbočka nás provede tímto menším seskupením pískovcových skal, ve kterém je nejpozoruhodnější skalní brána pojmenovaná Slunečná brána a poté nás napojí zase zpět na lesní cestu. Zakrátko nás čeká stoupání, které posléze vystřídá prudký sestup na rozcestí Liščí křižovatka. Odtud se připravíme na poslední náročnější stoupání po červené značce na Růžový hřeben se skalními vyhlídkami.

Za námahu budeme odměněni krásnými pohledy do údolí Labe. První zastavení je na vyhlídkovém místě ze skály nazvané Spálenisko. Následují další dvě bezejmenná vyhlídková místa, než dorazíme na Růžovou vyhlídku, ze které se naskýtá jeden z nejkrásnějších pohledů na Labský kaňon. Na mohutné pískovcové stěně nad pravým břehem Labe v nadmořské výšce 420 metrů byla upravena vyhlídková plošina se zábradlím a lavičkami. Z vyhlídky po červené a později z rozcestí Pod Kamenným vrchem se po zelené značce vrátíme do Bynovce, kde uzavíráme okruh.

URL odkaz na článek

www.vylety-zabava.cz/tipy-na-vylet/ceskosaske-svycarsko/8701-okruh-z-bynovce-pres-bynovecke-skalni-mesto-a-skalni-vyhlidky