Výlety s dětmi

Okruh Císařskými lesy z Káraného

Výlety s dětmi

Okruh Císařskými lesy z Káraného

Okruh Císařskými lesy z Káraného
  • Trasa výletu: okruh z Káraného přes rozcestí Na Blatech, ke kapličce sv. Václava, přes rozcestí Pařeziny - u závor a rozcestí Káraný
  • Celková délka trasy: 11 km
  • Terén: rovinatý
  • Vhodné pro kočárky: sportovní do terénu
  • Vhodné pro odrážedla a odstrkovadla: odrážedla

Popis

Celá trasa tohoto pěšího výletu vede rovinatým terénem převážně po polních a lesních cestách a je sjízdná s kočárkem do terénu.

Popis trasy výletu

Zaparkujeme na východním okraji obce Káraný, na konci ulice Václavská. Asi po 300 metrech se napojíme na červenou turistickou značku, ze které na rozcestí Na Blatech odbočíme doleva na cyklotrasu 0041. Dostaneme se na křižovatku se silnicí, kde zabočíme doprava na polní cestu. Ta nás dovede k barokní kapličce sv. Václava se dvěmi sochami po stranách, která jako jediná zůstala na původním místě po bývalé eremitáži (poustevně).

Od kapličky pokračujeme borovicovým lesem po žluté turistické značce. Před železničním přejezdem na rozcestí Pařeziny - u závor se dáme doleva na modrou turistickou značku. Ocitneme se na silnici, která je uzavřena pro automobilový provoz - hojně ji využívají in - line bruslaři, protože je široká a rovná. Projdeme kolem hlavní vodárenské budovy a stále v doprovodu modré turistické značky ze silnice odbočíme doprava. Lesem kolem menších vodárenských objektů a chatové osady dorazíme na Hlavní ulici v Káraném. Na křižovatce (rozcestí Káraný) zahneme doleva na ulici U Vodárny, na níž navazuje ulice Václavská, ze které se modré turistické značení odpojuje. Ulicí Václavská docházíme k zaparkovanému autu na východním okraji obce.

 

URL odkaz na článek

www.vylety-zabava.cz/tipy-na-vylet/okoli-prahy/87-okruh-karany-cisarske-lesy