Výlety s dětmi

ZOO Zlín – Lešná

Výlety s dětmi

ZOO Zlín – Lešná

ZOO Zlín – Lešná
  • Druh zábavy: ZOO, komentované krmení zvířat, zoo vláček, jízda na ponících, lanové centrum, dětská hřiště, přímý kontakt se zvířátky, archeologické naleziště pro děti, naučné expozice
  • Doporučený věk dětí: 2+
  • Adresa: Lukovská 112, Zlín - Lešná, Česká republika

Popis

ZOO Zlín – Lešná se nachází v krásném prostředí historického parku s romantickým zámkem Lešná. Zvířata tu jsou rozčleněna dle kontinentů a chována v téměř autentickém prostředí, které dotvářejí originální předměty související s daným kontinentem. Jistě s nadšením se projdeme přírodními expozicemi, pavilóny, průchozími výběhy a voliérami nebo domorodou vesnicí v Etiopii.

Do pralesa tropické Ameriky se podíváme v pavilonu „Tropická hala Yucatan“, která nabízí i setkání s dávnou civilizací Mayů. Na konci roku 2011 vznikla ve Zlínské ZOO přírodní expozice pandy červené, která je ukázkou života tohoto asijského zvířátka v jeho přirozeném prostředí.

Asijská step představuje nejprostornější výběh v celé Zlínské ZOO. Pohybují se zde zvířata asijských travnatých plání. Ve sklepních prostorách zámku Lešná se nalézá terárium s exotickými zvířaty. Do tajemného světa mloků, čolků a žab nahlédneme v nové výzkumné stanici CENTRUM CAUDATA.

Botanická expozice, tzv. Motýlí louka, byla otevřena v roce 2010. Její výsadba byla záměrem pro přilákání ohroženého druhu živočichů u nás, motýlů. Louka se záhonem ve tvaru motýla, s dětskými atrakcemi a lavičkami je příjemným místem odpočinku.

Zábava pro děti v ZOO

Na děti ve Zlínské ZOO čeká i spoustu zábavy. Zoologická zahrada v Lešné pořádá řadu programů, k nimž patří například komentované krmení zvířat. Projížďku po areálu ZOO Zlín – Lešná poskytuje zoo vláček. Děti zajisté přiláká také jízda na ponících, „Dětský ráj“ s mnoha atrakcemi nebo lanové centrum „Lanáček“. V části ZOO věnované Australii je dětem umožněn přímý kontakt s domácími ovečkami. V ZOO Zlín – Lešná najdeme vzdělávací expozici „Rostliny éry dinosaurů“. Součástí je archeologické naleziště, kde děti mohou objevovat pozůstatky dinosaurů. V krmných automatech si můžeme zakoupit granule a společně s dětmi nakrmit vybrané druhy zvířat. V botanické expozici Motýlí louka si naše ratolesti mohou pohrát na houpadlech ve tvaru motýlů i na housence.

URL odkaz na článek

www.vylety-zabava.cz/zoo-farmy-kone/stredni-morava/847-zoo-zlin-lesna