Výlety s dětmi

Lesopark Horka – volnočasový areál pro celou rodinu

Výlety s dětmi

Lesopark Horka – volnočasový areál pro celou rodinu

Lesopark Horka – volnočasový areál pro celou rodinu
  • Druh zábavy: volnočasový areál - lesní hřiště, lanové centrum, naučná stezka s kvízovými otázkami, amfiteatr, interaktivní obr a další atrakce
  • Doporučený věk dětí: 1+
  • Adresa: Rozstání, Světlá pod Ještědem, Česká republika

Popis

Vybudování lesoparku v Podještědí vzešlo z podnětu pana ing. Vajnera. Po stovkách odpracovaných hodin mnoha nadšenců vznikl v sousedství golfového hřiště volnočasový areál v přírodě. Jedná se o neziskovou akci a lesopark je volně přístupný. Cílem tohoto projektu je podnítit rodinu k poznávání přírody, rozvoji logického myšlení a pohybu na čerstvém vzduchu. Po celém lesoparku jsou rozmístěny informační panely s popisy a obrázky živočichů a rostlin. Na tabulkách s kvízovými otázkami si může celá rodina prověřit všeobecné znalosti. K setkáním a různým představením slouží amfiteátr. Pohrát si a protáhnout se mohou děti na lesním hřišti, kde se mimo jiné nalézají lanové prvky různých obtížností. Velké oblibě u dětí se těší obr, který se po zakřičení do ucha rozpovídá. Areál není zcela dokončen a do budoucna se bude stále rozšiřovat.

Výlet v blízkém okolí

Z lesoparku Horka si můžeme udělat procházku k bývalému skalnímu obydlí Skalákovna, které se na základě skutečné události stalo námětem ke vzniku povídky od Karolíny Světlé - Skalák (z r. 1863).

URL odkaz na článek

www.vylety-zabava.cz/atrakce-zabava/severni-cechy/8374-lesopark-horka-volnocasovy-areal-pro-celou-rodinu