Výlety s dětmi

Letní pití vína & gastro festival na dvoře zámku Valtice aneb Valtice po italsku

Výlety s dětmi

Letní pití vína & gastro festival na dvoře zámku Valtice aneb Valtice po italsku

Letní pití vína & gastro festival na dvoře zámku Valtice aneb Valtice po italsku
  • Datum: od 5.7.2019 do 6.7.2019
  • Místo: Valtice - zámek
  • Adresa: Valtice, Česká republika

Popis

Valtice po italsku

Letní pití vína & gastro festival na dvoře zámku Valtice

Ve dnech 5. a 6. července se v prostorách valtického zámku uskuteční letní vinařské slavnosti spojené s gastro festivalem. Degustace vína a pokrmů proběhnou na zámeckém dvoře, příjemnou letní atmosféru dotvoří cimbálová muzika k tanci i poslechu.

Italské speciality

Třetí ročník letní akce na zámeckém dvoře se opět ponese v duchu Itálie a italských specialit. Akce Valtice po italsku / Valtice all 'Italiana představí italské tradice nejen v kulinářské oblasti a výrobě vína, ale také chce ukázat lokální produkty, italskou módu a design, prostě všechny věci, kterými proslula Itálie ve světě. V areálu budou stánky s potravinami a italskými specialitami a ochutnávky italských vín. Rádi přivítáme další zájemce o prezentaci italských gastro specialit, s přihláškami se obracejte na valtice@npu.cz.

Víno

Pro dokonalé propojení Itálie a Valtic bude tento letní festival hostit také přehlídku valtických, ale i dalších moravských vinařů. Moravská vína nemohou na letní akci ve Valticích chybět! 

 

Vstup na celou akci je zdarma, víno a pokrmy se kupují na stáncích v hotovosti v českých korunách. Vstup do areálu je vždy od 11 hodin.. 

Akce je podpořena Ministerstvem kultury ČR, Národním památkovým ústavem, Jihomoravským krajem, Vinařským fondem, Společností přátel Itálie a italským konzulátem v Brně.

 

HUDEBNÍ DOPROVOD:

Připravujeme.

 

GASTRO PROVOZY:

Restaurace Castellana trattoria, Brno   http://www.castellana.cz/

Stánek společnosti Spoongastro http://www.spoongastro.cz/terasa/

Pojízdná kavárna Basta Coffe  https://www.facebook.com/bastacoffe/ 

další kompletujeme a bude upřesněno

MORAVSKÁ VINAŘSTVÍ:

seznam kompletujeme a bude upřesněno

URL odkaz na článek

www.vylety-zabava.cz/akce-pro-deti/jizni-morava/breclav/8373-letni-piti-vina-gastro-festival-na-dvore-zamku-valtice-aneb-valtice-po-italsku-8193