Výlety s dětmi

Cyklostezka podél Vltavy z Braníka do Zbraslavi

Výlety s dětmi

Cyklostezka podél Vltavy z Braníka do Zbraslavi

Cyklostezka podél Vltavy z Braníka do Zbraslavi
  • Trasa výletu: z pražského Braníka (ulice Na Mlejnku) podél Vltavy přes Hodkovičky, Modřany, Komořany do Zbraslavi a zpět stejnou cestou nebo vlakem
  • Celková délka cyklotrasy: 16 km (8 km při návratu vlakem)
  • Terén: rovinatý
  • Vhodné pro cyklovozíky: ano
  • Vhodné pro in-line brusle: ano

Popis

Tato cyklostezka, která je součástí cyklotrasy A2 (Vltavská), vede podél pravého břehu Vltavy jižními částmi Prahy (Braníkem, Hodkovičkami, Modřany, Komořany až k mostu ve Zbraslavi). Cyklostezka má asfaltový podklad, rovinatý profil a díky tomu je využívána nejen cyklisty, ale i in-line bruslaři. Tuto trasu lze doporučit rodinám s malými cyklisty.

Z ulice Na Mlejnku v Braníku na cyklostezku podél Vltavy

Projížďku zahájíme v ulici Na Mlejnku v blízkosti Barrandovského mostu, kde je dobrá možnost parkování. V této ulici si všimneme velkého dětského hřiště. Vydáme se cyklistickým podjezdem pod Jižní spojkou. Za ním odbočíme doleva a na první křižovatce doprava. U bývalých ledáren se stočíme doleva. Po napojení na ulici U Kempinku zabočíme doprava ve směru k Vltavě. Nyní už se nemůžeme ztratit, jedeme po pěkné cyklostezce podél Vltavy až do Zbraslavi.

Po cyklostezce kolem sportovních areálů a vedle železniční trati

Po levé straně míjíme Areál Vltavanů 229, kde si mohou děti prozkoušet své lezecké schopnosti na lanovém komplexu s tobogány, vstupné je zdarma. Za ním se táhnou golfová hřiště, dále narazíme na fotbalgolf a freestyle park. Za železniční zastávkou Praha – Modřany je cyklostezka v některých úsecích úzká a měli bychom dbát zvýšené opatrnosti při vyhýbání se ostatním cyklistům a bruslařům.

Návrat

U mostu Závodu míru ve Zbraslavi výlet ukončíme. Zpět do Braníka se dostaneme stejnou cestou, anebo můžeme dětem návrat zpestřit jízdou vlakem z nedalekého nádraží Praha – Zbraslav do stanice Praha – Braník.

Občerstvení

U cyklostezky je mnoho možností občerstvení (většinou ve stáncích). Na konci našeho výletu ve Zbraslavi jsme objevili bufet U Posledního Kelta s venkovním posezením a dětským hřištěm.

Možnost prodloužení trasy až do Vraného nad Vltavou

V roce 2014 byl otevřen navazující úsek cyklostezky ze Zbraslavi do Vraného nad Vltavou v délce 4 km. V prostřední části je však stezka přerušena, zbývá tu dostavět 500 metrů, v tomto místě je nutné využít souběžné vedlejší silnice.

URL odkaz na článek

www.vylety-zabava.cz/cyklostezky-cyklotrasy-cyklovozik/praha/802-cyklostezkou-podel-vltavy-z-branika-do-zbraslavi