Výlety s dětmi

Cyklistický okruh z Modravy přes Tříjezerní slať a Rokytu

Výlety s dětmi

Cyklistický okruh z Modravy přes Tříjezerní slať a Rokytu

Cyklistický okruh z Modravy přes Tříjezerní slať a Rokytu
  • Trasa výletu: okruh z Modravy přes Javoří pilu, Tříjezerní slať a Rokytu
  • Celková délka cyklotrasy: 17 km
  • Terén: rovinatý až mírně kopcovitý
  • Vhodné pro cyklovozíky: ano

Popis

Zaparkujeme na Modravě – větší placené parkoviště, vydáme se po cyklotrase 2113 směr Rybárna. Jedeme po kvalitní asfaltové cestě po rovině podél Roklanského potoka. Po 2 km se dostaneme k rozcestí Rybárna. Zde se rozcházejí dvě cesty. Jedna cesta vede dále při toku Roklanského potoka, druhá je sice zkratkou přímo na Tříjezerní slať, ale je do prudkého kopce. Doporučujeme pokračovat podél Roklanského potoka. Na rozcestí Javoří pila odbočíme doprava na cyklotrasu 2117 a od potoka se vzdalujeme. Zpočátku stoupáme do mírného kopce, na rozcestí Pod Oblíkem zahneme doprava a sjíždíme k rozcestí Tříjezerní slať s odbočkou na Tříjezerní slať.

Po prohlídce rašeliniště postupně klesáme po cyklotrase 2117 a následně po rovině vedeni cyklotrasou 2114 (podél Vchynicko - tetovského plavebníkho kanálu) dorazíme na Rokytu. Zde můžeme navštívit informační středisko a prohlédnout si venkovní geologickou expozici. Odtud se vrátíme cca 100 metrů na rozcestí Rokyta a pokračujeme doleva po cyklotrase 2114 dále podél Vchynicko - tetovského kanálu směrem na Modravu. Zanedlouho se nám otevře po levé straně pohled do údolí řeky Vydry, nalézá se tam královácký dvorec Antýgl z 18. století se šindelovými střechami a zvoničkou, v jehož okolí se v současné době rozprostírá autokemp.

O kousek dále přejedeme přes hradlový most "rechli", kde z řeky Vydry vyúsťuje a svou plavbu začíná Vchynicko - tetovský plavební kanál. Když je nízký stav vody, je na řece pěkná oblázková pláž. Děti si tu rády hrají, sbírají kamínky a cachtají se ve vodě. Mohou též vlastnoručně přispět do sbírky "kamenných mužíků". Od rozcestí Rechle zabočíme na vedlejší silnici, máme před sebou poslední 2 km na Modravu a tam okruh uzavíráme.

Další možnosti parkování:

URL odkaz na článek

www.vylety-zabava.cz/cyklostezky-cyklotrasy-cyklovozik/sumava/80-z-modravy-pres-javori-pilu-a-podel-vchynicko-tetovskeho-kanalu