Výlety s dětmi

Z Modravy na Březník a Cikánskou slať

Výlety s dětmi

Z Modravy na Březník a Cikánskou slať

Z Modravy na Březník a Cikánskou slať
  • Trasa výletu: okruh z Modravy přes Březník a Cikánskou slať
  • Celková délka trasy: 15 km
  • Terén: rovinatý až středně kopcovitý
  • Vhodné pro kočárky: sportovní do terénu
  • Vhodné pro odrážedla a odstrkovadla: odrážedla

Popis

Auto zaparkujeme na placeném parkovišti na Modravě, vydáme se po asfaltové cestě vedeni modrou turistickou značkou. Cesta je pohodová, do mírného kopce, procházka malebnou krajinou za šumění Modravského potoka. Po modré turistické značce dorazíme až na Březník. Odtud se nabízí pěkný pohled na vrchol Luzný (Lusen) v Bavorsku. Na lavičkách si můžeme odpočinout a nasvačit se. V kopci na trase zelené turistické značky se v budově bývalé hájovny nalézá informační středisko NP a expozice spisovatele Karla Klostermanna.

Z Březníku zpět na Modravu vyrazíme po zelené turistické značce. Tato část výletu je vhodná pouze pro sportovní typy kočárků. Část trasy vede po asfaltové cestě, zbytek je po lesní cestě. Není již tak kvalitní jako v první části výletu, ale na druhou stranu zde nesmí jezdit cyklisti, proto není tolik frekventovaná. Terén je mírně až středně kopcovitý. Po 4 kilometrech cestou z Březníku přecházíme po dřevěném chodníku přes Cikánskou slať. Posledních 500 metrů před vkročením na asfaltovou cestu v centru Modravy je poměrně strmé klesání.

Pokud bychom se na výlet rádi vydali s golfkami a chceme pouze nenáročnou procházku, vhodnou alternativou je návrat z Březníku stejnou cestou po modré turistické značce. Tuto trasu mohou využít i děti s odrážedlem či plastovým odstrkovadlem.

URL odkaz na článek

www.vylety-zabava.cz/tipy-na-vylet/sumava/77-z-modravy-na-breznik