Výlety s dětmi

Cyklostezka Srní - Prášily - Skelná

Výlety s dětmi

Cyklostezka Srní - Prášily - Skelná

Cyklostezka Srní - Prášily - Skelná
  • Trasa výletu: ze Srní-Mechov přes Velký Bor na silniční křižovatku za rozcestím Gruberg, před obcí Prášily další úsek cyklostezky přes rozcestí Prášilský potok do Skelné, zpět do Srní po stejné trase, možnost zajížďky do Prášil
  • Celková délka cyklotrasy: 29 km
  • Terén: kopcovitý
  • Vhodné pro cyklovozíky: ano

Popis

Tento cyklistický výlet bychom doporučili rodinám s dětmi, kterým již nedělá problém vyšlápnout kopec. Na trase překonáme 84 metrů převýšení. Terén cyklostezky vede po asfaltových a štěrkových cestách, proto je dobře sjízdný i pro cyklovozíky.

Vůz necháme na parkovišti na okraji obce Srní-Mechov. Vydáme se po asfaltové cyklostezce (cyklotrasa č. 33), přejedeme můstek překlenující Sekerský potok. Na začátku výletu více stoupáme, pak už se terén zmírňuje a stoupání se střídají s klesáním.

Asi 500 metrů za rozcestím Gruberg, kousek před Prášily, cyklostezka končí. Cyklotrasa 33, které se držíme po celý výlet, vyúsťuje na silniční křižovatku. Na ní odbočíme vpravo a sjedeme po dlážděné silnici. Po 400 metrech zabočíme doprava na další úsek cyklostezky. Po krátkém stoupání sjíždíme dolů k lávce přes Prášilský potok a poté po rovině míříme na rozcestí Prášilský potok. Odtud pokračujeme rovně po cyklostezce podél silnice směrem do bývalé osady Skelná, tyto poslední 3 km našeho výletu mírně stoupáme.

V Prášilech je možné s dětmi navštívit lanový parkarcheoskanzen a botanickou zahradu s bizony.

URL odkaz na článek

www.vylety-zabava.cz/cyklostezky-cyklotrasy-cyklovozik/sumava/739-cyklostezkou-ze-srni-do-prasil