Výlety s dětmi

Z Luisina Údolí na Velkou Deštnou

Výlety s dětmi

Z Luisina Údolí na Velkou Deštnou

Z Luisina Údolí na Velkou Deštnou
  • Trasa výletu: z Luisina Údolí přes sedlo Pod Jelenkou na Velkou Deštnou
  • Celková délka trasy: 9 km
  • Terén: kopcovitý
  • Vhodné pro kočárky: sportovní do terénu
  • Vhodné pro odrážedla a odstrkovadla: odrážedla

Popis

Tento pěší výlet na nejvyšší vrchol Orlických hor - Velkou Deštnou (1.115 m) zahájíme v horské vísce Luisino Údolí. Auto necháme na parkovišti u hájovny. Vzhledem k tomu, že celá trasa vede po asfaltových cestách (kromě krátké odbočky na vrchol), lze výlet zvládnout i s kočárkem. Střídá se pozvolnější s prudším sklonem cesty. Tatínkové musí místy při tlačení kočárku více zabrat :-).

Z rozcestí Luisino údolí do sedla Jelenka

Od hájovny (rozcestí Luisino údolí) se napojíme na modré a zelené turistické značení a začneme pozvolna stoupat lesem. Po chvíli dorazíme na rozcestí Pod Velkou Deštnou, od kterého pokračujeme cestou vpravo už jen po modré značce. Vystoupáme na další křižovatku cest - do sedla Pod Jelenkou.

Po hřebeni Orlických hor na Velkou Deštnou

Následujeme červenou turistickou značku po hřebeni hor souběžnou s trasou NS Po hřebeni Orlických hor. Na rozcestí Velká Deštná, srub (možnost občerstvení) se napojíme na zelenou turistickou značku vedoucí po kamenité cestě na vrchol Velké Deštné. V roce 2019 tu byla pro turisty zpřístupněna nová 18 metrů vysoká rozhledna poskytující krásný kruhový výhled.

Do Luisina Údolí se vrátíme po stejné cestě.

URL odkaz na článek

www.vylety-zabava.cz/tipy-na-vylet/orlicke-hory/735-z-luisina-udoli-na-velkou-destnou