Výlety s dětmi

Procházka od Nového zámku v Kostelci nad Orlicí k zámku Častolovice

Výlety s dětmi

Procházka od Nového zámku v Kostelci nad Orlicí k zámku Častolovice

Procházka od Nového zámku v Kostelci nad Orlicí k zámku Častolovice
  • Trasa výletu: od Nového zámku v Kostelci nad Orlicí zámeckým parkem a cyklostezkou k zámku a do zámeckého parku v Častolovicích
  • Celková délka trasy: 5 km
  • Terén: rovinatý, zčásti mírně kopcovitý
  • Vhodné pro kočárky: sportovní do terénu, golfky
  • Vhodné pro odrážedla a odstrkovadla: ano

Popis

Příjemnou procházku s kočárkem nebo malými dětmi nám poskytnou zámecké parky sousedících měst Kostelec nad Orlicí a Častolovice, které spojuje cyklostezka.

Nový zámek v Kostelci nad Orlicí

Auto zaparkujeme na parkovišti Nový zámek Kostelec nad Orlicí. Vrátíme se k hlavní příjezdové silnici, dáme se vpravo po chodníku podél silnice a po cca 200 metrech objevíme vchod do rozsáhlého anglického parku, uprostřed něhož stojí empírový Nový zámek. Při procházce se můžeme těšit pohledy na spoustu vzácných druhů rostlin a stromů. Mnozí jistě rádi uvítají venkovní posezení v Toniově zámecké kavárně, v jejímž dohledu je dětské hřiště.

Asfaltová cyklostezka

Kosteleckým zámeckým parkem směřujeme z kopce dolů k železniční trati. Podchodem se dostaneme na její druhou stranu a ocitneme se na cyklostezce. Po ní souběžně se zelenou turistickou značkou se vydáme vpravo, dvakrát přejdeme železniční trať a dorazíme k parkovišti u hlavní silnice v Častolovicích. Tady se nalézá vstup do zámeckého parku.

Zámek Častolovice

Hned z kraje parku najdeme dětské hřiště, kde si děti mohou pohrát. Odtud máme pohled na jezírko s ostrůvkem a cizokrajnými kachnami a labutěmi. O kousek dále můžeme v oboře pozorovat divočáky, bílé daňky a jeleny. V blízkosti zámku se nachází mini zvěřinec. Staletou lipovou alejí je možné dojít až do obce Synkov.

Zpět do Kostelce nad Orlicí dojdeme po chodníku podél hlavní silnice.

URL odkaz na článek

www.vylety-zabava.cz/tipy-na-vylet/orlicke-hory/712-prochazka-od-noveho-zamku-v-kostelci-nad-orlici-k-zamku-castolovice