Výlety s dětmi

Procházka od Nového zámku v Kostelci nad Orlicí k zámku Častolovice

Výlety s dětmi

Procházka od Nového zámku v Kostelci nad Orlicí k zámku Častolovice

Procházka od Nového zámku v Kostelci nad Orlicí k zámku Častolovice
  • Trasa výletu: od Nového zámku v Kostelci nad Orlicí zámeckým parkem a cyklostezkou k zámku a do zámeckého parku v Častolovicích
  • Celková délka trasy: 5 km
  • Terén: rovinatý, zčásti mírně kopcovitý
  • Vhodné pro kočárky: sportovní do terénu, golfky
  • Vhodné pro odrážedla a odstrkovadla: ano

Popis

Příjemnou procházku s kočárkem nebo malými dětmi nám poskytnou zámecké parky sousedících měst Kostelce nad Orlicí a Častolovic, které spojuje cyklostezka.

Auto zaparkujeme na okraji Kostelce nad Orlicí směrem k Častolovicím. Objevíme zde vchod do rozsáhlého anglického parku, uprostřed něhož stojí empírový Nový zámek. Při procházce se můžeme těšit pohledy na spoustu vzácných druhů rostlin a stromů. Mnozí jistě rádi uvítají venkovní posezení v Toniově zámecké kavárně.

Vydáme se parkem z kopce směrem k železniční trati. Projdeme podchodem na její druhou stranu a ocitneme se na cyklostezce. Po ní dorazíme k hlavní silnici v Častolovicích, tu přejdeme a u parkoviště vstoupíme do zámeckého parku.

Hned z kraje parku se nalézá dětské hřiště, kde si děti mohou pohrát. Odtud máme pohled na jezírko s ostrůvkem a cizokrajnými kachnami a labutěmi. O kousek dále můžeme v oboře pozorovat divočáky, bílé daňky a jeleny. V blízkosti zámku se nachází mini zvěřinec. Staletou lipovou alejí je možné dojít až do obce Synkov.

Zpět do Kostelce nad Orlicí dojdeme po chodníku podél hlavní silnice.

URL odkaz na článek

www.vylety-zabava.cz/tipy-na-vylet/orlicke-hory/712-prochazka-od-noveho-zamku-v-kostelci-nad-orlici-k-zamku-castolovice