Výlety s dětmi

Na kole a in-line bruslích z Ústí nad Orlicí do Letohradu

Výlety s dětmi

Na kole a in-line bruslích z Ústí nad Orlicí do Letohradu

Na kole a in-line bruslích z Ústí nad Orlicí do Letohradu
  • Trasa výletu: z Ústí nad Orlicí přes Libchavy, Černovír, Valdštejn a Červenou do Letohradu s možností návratu vlakem
  • Celková délka cyklotrasy: 31 km (tam a zpět), 16 km (při cestě zpět vlakem)
  • Terén: rovinatý
  • Vhodné pro cyklovozíky: ano
  • Vhodné pro in-line brusle: ano

Popis

Z Ústí nad Orlicí do Letohradu se můžeme vypravit cyklostezkou, která je z převážné části vhodná i pro in-line bruslaře. Celá cyklostezka je asfaltová, rovinatá, pouze občas jsme nuceni přejet silnici nebo železniční přejezd. In-line bruslaři musí počítat s několika krátkými prudšími sjezdy.

Vyrazíme od vlakového nádraží v Ústí nad Orlicí po cyklotrase značené č. 18. Ihned za mostem přes Tichou Orlici na rozcestí U Tří kaprů cyklotrasa zabočuje doleva a vede podél řeky a železniční trati až na okraj Letohradu. Během výletu projíždíme okraji obcí a osad (Libchavy, Černovír, Valdštejn a Červená). Při cestě se můžeme zastavit na několika odpočívadlech.

Pěkná asfaltová cyklostezka končí na parkovišti u železničního přejezdu těsně před vjezdem do Letohradu. Do města se dostaneme po vedlejší silnici. Návrat do Ústí nad Orlicí je možný vlakem z nádraží v Letohradě, čímž dětem výlet jistě zpestříme.

URL odkaz na článek

www.vylety-zabava.cz/cyklostezky-cyklotrasy-cyklovozik/orlicke-hory/710-na-kole-a-in-line-bruslich-z-usti-nad-orlici-do-letohradu