Výlety s dětmi

Stezka korunami stromů v Lipně nad Vltavou

Výlety s dětmi

Stezka korunami stromů v Lipně nad Vltavou

Stezka korunami stromů v Lipně nad Vltavou
  • Druh zábavy: dřevěná stezka korunami stromů, vyhlídková věž, tobogán
  • Doporučený věk dětí: 0+
  • Adresa: Lipno nad Vltavou 54, Lipno nad Vltavou, Česká republika

Popis

První stezka korunami stromů v České republice nám nabízí skvělou kombinaci zážitků. Stezka je začleněna do krajiny v okolí Lipenského jezera a je unikátním doplněním Active Parku Lipno. Na stezce korunami stromů nalezneme kromě jedinečné vyhlídky ze 40 metrové věže i spoustu dobrodružných zážitků.

Dřevěná konstrukce stezky je citlivě zasazena do smíšeného lesa. Celá stezka je bezbariérová a je přizpůsobena nejen jízdě s kočárky, ale i pro vozíčkáře. Dobrodružnou a zajímavou cestu po lávce zajišťuje konstrukce z masivního lepeného dřeva a 75 dřevěných podpěrných sloupů. Dřevěné zábradlí a transparentní postranní síť jsou zárukou dokonalé bezpečnosti.

Stezku korunami stromů zakončuje již zmíněná 40 metrová vyhlídková věž, která je opravdovým vrcholem stezky. Z věže se nám naskytne fantastický výhled na téměř celou část Lipenského jezera, okolí Šumavy a Novohradské hory. Devítihranná věž je vyjimečná svým vzhledem, a to nejen díky vzdušné architektonické formě, ale také typem a metodou výstavby.

V celkové délce 675 metrů můžeme zažít zcela neobvyklé, ale bezpečné zážitky na 11 adrenalinových zastávkách, které jsou podél bezbariérové stezky vytvořeny. Velký zážitek vyvolává nejdelší suchý tobogán v České republice v celkové délce 52 metrů, který se vine středem věže. Od úrovně kmenů až nahoru do vrcholků stromů spatříme nesčetné životní formy. Mechovitý porost, hmyz, drobné živočichy a ptactvo můžeme pozorovat z jedinečné perspektivy.

URL odkaz na článek

www.vylety-zabava.cz/atrakce-zabava/jizni-cechy/667-stezka-korunami-stromu-v-lipne-nad-vltavou