Výlety s dětmi

ZOO Chleby

Výlety s dětmi

ZOO Chleby

ZOO Chleby
  • Druh zábavy: ZOO, dětská hřiště, sochy vyhynulých zvířat, kontaktní ZOO, terárium
  • Doporučený věk dětí: 2+
  • Adresa: Václava Otty 1, Chleby u Nymburka, Česká republika

Popis

Ve vzdálenosti 7 kilometrů od Nymburka se nachází ZOO Chleby. Jedná se o menší zoologickou zahradu situovanou v poklidném venkovském prostředí. Zoologická zahrada se skládá ze dvou částí - "staré ZOO" a "nové ZOO", které odděluje silnice, proto má každá část samostatný vstup.

Ve staré ZOO Chleby můžeme vidět tato zvířata - lamy, pštrosy, orly, nutrie, želvy, kozy, bažanty, klokany, opice, papoušky, lemury, surikaty a jiné. Naši pozornost jistě vzbudí gepardův pokoj, ve kterém nechybí ani postel, na níž tato šelma velmi ráda odpočívá. Děti tu jistě ocení dětské hřiště. ZOO Chleby se může pochlubit jedinečnou a velice zajímavou kolekcí soch vyhynulých zvířat. Na podzim 2016 zahrada otevřela novou expozici velmi vzácných primátů - langurů duk, kteří se v přírodě vyskytují pouze ve Vietnamu a Laosu.

Nová ZOO Chleby je vybudovaná zčásti a stále se rozšiřuje. Je určena pro vyšší zvěř. Je tu několik možností rychlého občerstvení, terárium a velké dětské hřiště. Ve výběhu můžeme pozorovat například daňka evropského.

Obě části ZOO Chleby mají kontaktní ZOO, kde si můžeme nakrmit a pohladit domácí zvířata.

URL odkaz na článek

www.vylety-zabava.cz/zoo-farmy-kone/stredni-cechy/666-zoo-chleby