Výlety s dětmi

Skalním labyrintem Bludných skal v Polsku

Výlety s dětmi

Skalním labyrintem Bludných skal v Polsku

Skalním labyrintem Bludných skal v Polsku
  • Trasa výletu: okruh skalním labyrintem Bludných skal
  • Celková délka trasy: 2 km
  • Terén: rovinatý
  • Vhodné pro kočárky: ne
  • Vhodné pro odrážedla a odstrkovadla: ne

Popis

Příjezd k Bludným skalám

Z Kudowa-Zdrój pojedeme po silnici 387 směrem na Karłów. Asi po 7 kilometrech se dostaneme k odbočce na Bludné skály. Zabočíme zde doleva na cestu s regulovaným provozem, v pravidelných intervalech obsluha střídavě pouští vozidla k parkovišti u skal a zpět. Vjezd je zpoplatněn. Od parkoviště ke vstupu do skal je nutné ujít cca 400 metrů.

Popis trasy

Błędne Skały (česky Bludné skály) jsou součástí Gór Stołowych (česky Stolových hor) v Polsku, pár kilometrů za českými hranicemi. Působením přírodních vlivů vznikly zajímavé skalní útvary, velmi úzké chodby a malá jezírka. Bludné skály se táhnou na vrchu Skalniak (česky Bor). Trasa Bludnými skalami je jednosměrná a zpoplatněná. V úvodní části se nachází vyhlídka. Procházka skalním labyrintem je jedinečným zážitkem pro děti i dospělé. Při průchodu Bludnými skalami postupně míjíme tyto skalní útvary: Skalní sedlo (Skalne Siodło), Stolní balvan (Stołowy Głaz), Loď (Okręt), Dvounohá houba (Dwunożny Grzyb), Slepičí noha (Kurza stopka), Dlouhá chodba (Długi pasaż), Krakonošova šíje (Przesmyk Liczyrzepy).

Po opuštění skalního labyrintu se vrátíme po panelové cestě podél hranice s Českou republikou, kde se nachází vyhlídka na obec Machov a Broumovské stěny.

URL odkaz na článek

www.vylety-zabava.cz/tipy-na-vylet/polsko/6378-skalnim-labyrintem-bludnych-skal-v-polsku