Výlety s dětmi

Interaktivní expozice lidských dovedností, Český Krumlov

Výlety s dětmi

Interaktivní expozice lidských dovedností, Český Krumlov

Interaktivní expozice lidských dovedností, Český Krumlov
  • Druh zábavy: interaktivní expozice lidských dovedností, dětská herna, workshopy
  • Doporučený věk dětí: 3+
  • Adresa: Klášterní dvůr 97, Český Krumlov, Česká republika

Popis

Interaktivní expozice lidských dovedností v Klášterech Český Krumlov je speciálně vytvořená tak, aby hravou formou seznamovala nejmladší návštěvníky a jejich rodiče se životem lidí ve středověku a novověku. Tematicky zařízené místnosti přibližují dětem řemesla a tradiční znalosti středověkých klášterů.

V alchymistické dílně je možné míchat lektvary, jinde lze zkoušet kostýmy, vyrábět bylinné olejíčky, malovat přes šablony nebo třeba psát husím brkem. Pro nejmenší je otevřená herna plná tradičních hraček a jistě zaujme také strašidelná stezka Danse Macabre v podkrovní části expozice. Na půdě je zároveň umístěn i jeden z největších skvostů expozice, a to veliký model historického centra města Český Krumlov. Tvůrčí činnosti se sezónně obměňují. Návštěvník má příležitost vždy vytvářet něco nového.

Dále lze navštívit expozici historického pivovarnictví, která hravě i interaktivně představuje středověkou výrobu piva. Osahat si můžeme středověké náčiní, různé druhy sladu a dočíst se o původně řídké a málo prokvašené kaši a jejím postupném zdokonalování. Expoziční prostory je možné využít i pro pořádání tvůrčích workshopů. Momentálně probíhají akce zaměřené na bylinky a jejich zpracování, výrobu mýdla nebo jiné kreativní kurzy.

URL odkaz na článek

www.vylety-zabava.cz/muzea-vystavy-atrakce/jizni-cechy/6362-interaktivni-expozice-lidskych-dovednosti