Výlety s dětmi

Na kole z Gerlovy Hutě k jezeru Laka

Výlety s dětmi

Na kole z Gerlovy Hutě k jezeru Laka

Na kole z Gerlovy Hutě k jezeru Laka
  • Trasa výletu: okruh z parkoviště u rozcestí Hůrecká silnice v Gerlově Huti přes Novou Hůrku a Starou Hůrku k jezeru Laka
  • Celková délka cyklotrasy: 19 km
  • Terén: kopcovitý
  • Vhodné pro cyklovozíky: ano

Popis

Tento cyklistický výlet nedaleko Železné Rudy vede po značených cyklotrasách. I přes určitá stoupání lze výlet doporučit trénovaným cyklistům k jízdě s cyklovozíkem.

Zaparkujeme na parkovišti u rozcestí Hůrecká silnice v Gerlově Huti nedaleko silnice 27 spojující Železnou Rudu a Klatovy. Vydáme se po cyklostezce (cyklotrasa 33) vedoucí podél silnice - směr Nová Hůrka. Po 3 kilometrech se cyklostezka odklání od silnice a po následujících 2 kilometrech dorazíme do Nové Hůrky. Tam odbočíme doprava na cyklotrasu 2115 (modré cyklistické značení), po ní a následně po cyklotrase 2119 (zelené cyklistické značení, na cykl. rozc. rovně) stoupáme do zaniklé sklářské obce Stará Hůrka, z které tu zůstala pouze kaple sv. Kříže. Z turistického rozcestí Bývalá Stará Hůrka se k jezeru Laka dostaneme po cyklotrase 2113 (červené cykl. značení). Posledních asi 200 metrů před jezerem se napojíme na modrou turistickou značku.

Po odpočinku stráveném u jezera Laka sjedeme po stejné cestě zpět do Staré Hůrky, tam na rozcestí zahneme doleva na souběžné cyklotrasy 2113 a 2119. Po cca kilometru jízdy nás na Rudské křižovatce cyklotrasa 2113 opouští a my se držíme už jen cyklotrasy 2119. Dva kilometry pozvolnějšího výšlapu vystřídá klesání. Na křižovatce cyklotras Ašerlák se napojíme na výchozí cyklotrasu 33, po které se navrátíme zpět na parkoviště u rozcestí Hůrecká silnice.

URL odkaz na článek

www.vylety-zabava.cz/cyklostezky-cyklotrasy-cyklovozik/sumava/633-na-kole-z-gerlovy-hute-k-jezeru-laka