Výlety s dětmi

Po lesních cyklostezkách u Hradce Králové

Výlety s dětmi

Po lesních cyklostezkách u Hradce Králové

Po lesních cyklostezkách u Hradce Králové
  • Trasa výletu: okruh z jihovýchodního okraje Hradce Králové lesem kolem Mazurovy chalupy, přes Bělečský mlýn a Běleč nad Orlicí
  • Celková délka cyklotrasy: 21 km
  • Terén: rovinatý
  • Vhodné pro cyklovozíky: ano

Popis

Na jihovýchod od Hradce Králové se rozprostírají rozsáhlé lesy protkané značenými i neznačenými turistickými a cyklistickými stezkami. Celá oblast je rovinatá a vyhovující pro jízdu na kole s malými dětmi nebo cyklovozíkem.

Výchozím bodem výletu je rozcestí Malšovice – MHD na jihovýchodním okraji Hradce Králové. Napojíme se na modrou turistickou značku v ulici Na Občinách, na kterou navazuje ulice Hradečnice. Již po 200 metrech začíná podél ulice cyklostezka. Po kilometru jsme na okraji lesa, kde cyklostezka končí. Jedeme po slepé ulici, která vede k lesnímu hřbitovu. Odtud pokračujeme po krásné asfaltové cyklostezce (cyklotrasa 181), jenž často využívají in-line bruslaři. Tato páteřní cyklostezka nese název "Hradečnice".

Na rozcestí Černá stráň se k nám připojí NS "Pohádková stezka". Na křižovatce s cyklotrasou 4197 asfaltku opustíme a zabočíme doprava na lesní cestu (zároveň trasa naučné stezky "Pohádková stezka") směrem k Mazurově chalupě. Na dalším rozcestí (Bažantnice – háj) odbočíme vlevo a po cyklotrase 4259 míříme na rozcestí Bělečský mlýn. Místo se jmenuje po mlýnu, který zde již neuvidíme, protože byl přenesen do skanzenu v Krňovicích.

Můžeme si udělat odbočku k nedalekému Mlýnskému rybníku a poté pokračujeme do Bělče nad Orlicí. Odtud do Hradce Králové se vracíme po cyklotrase 4197 a následně 4196, které jsou souběžné s červenou turistickou značkou.

URL odkaz na článek

www.vylety-zabava.cz/cyklostezky-cyklotrasy-cyklovozik/hradecko-pardubicko/624-lesnimi-cyklostezkami-u-hradce-kralove