Výlety s dětmi

Hřebenová trasa z Pusteven na Radegast a Radhošť

Výlety s dětmi

Hřebenová trasa z Pusteven na Radegast a Radhošť

Hřebenová trasa z Pusteven na Radegast a Radhošť
  • Trasa výletu: z Pusteven na vrchol Radegast a Radhošť
  • Celková délka trasy: 8 km
  • Terén: rovinatý až mírně kopcovitý
  • Vhodné pro kočárky: sportovní do terénu
  • Vhodné pro odrážedla a odstrkovadla: odrážedla

Popis

Příjemnou procházku po Moravskoslezských Beskydech nabízí trasa po hřebeni Radhošťské hornatiny. Jako cíl našeho výletu jsme zvolili kostel sv. Cyrila a Metoděje na vrcholu Radhošť. Cesta vede po rovině až do pozvolného kopce, je dostatečně široká, proto by neměl být problém po ní jet se sportovním kočárkem do terénu. Výchozím bodem je nám horské sedlo Pustevny, do kterého se dá vyjet autem po silnici z Prostřední Bečvy. Pustevny se nacházejí v nadmořské výšce 1018 m, stojí zde dřevěné stavby „Libušín a Maměnka“ postavené v lidovém slohu dle projektu významného architekta Dušana Jurkoviče. Nalézá se tu také horní stanice dvousedačkové lanovky z Trojanovic, což je další možnost, jak se dostat na Pustevny.

Trasa z Pusteven na Radegast a Radhošť

Od Pusteven se vydáme po naučné stezce Radegast (modrá turistická značka). Naše první zastavení je hned po 500 metrech u vyhlídkového altánu Cyrilka, odkud máme mimo jiné pěkný pohled na stavby na Pustevnách. Strmý úsek kolem vyhlídkovému altánu turisté s kočárkem vynechají a jdou po pozvolnější cestě, která se po cca 200 metrech zase napojí na modrou značku.

Asi po kilometru se ocitneme u sochy Radegasta, pohanského boha pohostinnosti, plodnosti a úrody. Pokračujeme přes rozcestí Radhošť-hřeben na vrchol Radhošť (1 129 m), kde se vypíná dřevěný kostel sv. Cyrila a Metoděje a před ním sochy těchto dvou věrozvěstů. Vrchol nám poskytuje krásné výhledy na Beskydy, Valašsko, Jeseníky (Praděd), Malou a Velkou Fatru.

S dětmi v okolí

V okolí Pusteven se vyskytují místa, kam je možné zajít s dětmi. V nedalekém Rožnově pod Radhoštěm můžeme navštívit Valašské muzeum v přírodě a Gibon park s atrakcemi pro děti. V Trojanovicích – Ráztoce objevíme v lese Horský lanový park Tarzanie, který myslí i na děti ve věku 3-10 let.

URL odkaz na článek

www.vylety-zabava.cz/tipy-na-vylet/beskydy/621-prochazka-z-pusteven-na-radegast-a-radhost