Výlety s dětmi

Dopravní křižovatky aneb do České Třebové vlakem, Velorexem, letadlem i lodí

Výlety s dětmi

Dopravní křižovatky aneb do České Třebové vlakem, Velorexem, letadlem i lodí

Dopravní křižovatky aneb do České Třebové vlakem, Velorexem, letadlem i lodí
  • Druh zábavy: muzeum věnované železnici, vozům Velorex, vynálezci leteckých strojů Františku Formánkovi a neuskutečněnému projektu vodního díla, model nádraží v České Třebové, promítání filmů
  • Doporučený věk dětí: 3+
  • Adresa: Hýblova 270, Česká Třebová, Česká republika

Popis

V České Třebové byla v roce 2012 otevřena nová budova Městského muzea. Stálá expozice muzea prezentuje čtyři druhy dopravy, které mají spojitost s Českou Třebovou.

Do České Třebové vlakem

Železnice je úzce spojená s Českou Třebovou, již od 19. století byla Česká Třebová významným železničním uzlem. Tato expozice nás informuje o historii železnice se zaměřením na období první republiky. V muzeu najdeme funkční detailní model nádraží v České Třebové, zařízenou výdejnu lístků a část vagónů ze 40. let 20. století. Přímo v kupé jsou promítány dokumentární filmy.

Do České Třebové Velorexem

Expozice zobrazuje vznik a vývoj vozů Velorex a osudy jeho konstruktérů. Můžeme si prohlédnout téměř celou vývojovou řadu Velorexu. Pro děti je určen model Velorexu v reálném měřítku, do kterého si mohou nasednout.

Do České Třebové letadlem

Tato expozice je věnována vynálezci leteckých strojů a akademickému sochaři, Františku Formánkovi. Spatříme přibližnou rekonstrukci jeho pražského ateliéru a několik modelů ze sbírek Národního technického muzea.

Do České Třebové lodí

V rámci neuskutečněného projektu vodních děl Dunaj – Odra –Labe mohla být Česká Třebová zasažena i lodní dopravou. Prohlédneme si trasy, kudy měla být voda vedena a jak by se dotkla okolní krajiny.

URL odkaz na článek

www.vylety-zabava.cz/muzea-vystavy-atrakce/vychodni-cechy/616-muzeum-ceska-trebova