Výlety s dětmi

Na kole po stopách Jizerské padesátky

Výlety s dětmi

Na kole po stopách Jizerské padesátky

Na kole po stopách Jizerské padesátky
  • Trasa výletu: ze Smědavy přes rozcestí U Studánky a Na Knejpě k rozcestí Čihadla, odtud okruh přes Kristiánov, Novou Louku, Hřebínek, Krásnou Máří a kolem PR Na Čihadle; od Čihadel po stejné cestě zpět do Smědavy
  • Celková délka cyklotrasy: 29 km
  • Terén: kopcovitý
  • Vhodné pro cyklovozíky: ano

Popis

Tato cyklotrasa je pro jízdu s cyklovozíkem a s menšími dětmi náročnější. Na trase se vyskytují dvě táhlá stoupání, část trasy znepříjemňuje "drncání" na panelech. Z převážné části však výlet vede po kvalitních cyklostezkách a nejatraktivnějšími místy Jizerských hor, proto jej doporučujeme rodinám s většími dětmi nebo i s malými zdatnými cyklisty.

Ze Smědavy přes rozcestí U Studánky a Knajpu na Čihadla

Zaparkujeme na zpoplatněném parkovišti na Smědavě a vyrazíme po cyklotrase 22, která prvních 1,5 kilometru vede po silnici. Na rozcestí U Studánky zabočuje doprava. Zde nás čeká první stoupání v délce asi 3,5 kilometru na rozcestí Na Knejpě. Pokračujeme na rozcestí U Knejpy a následně na rozcestí Čihadla.

Okružní trasa z Čihadel přes Kristiánov, Novou Louku, Hřebínek, Krásnou Máří a kolem PR Na Čihadle

Z rozcestí Čihadla se dáme po cyklistickém značení 3022 doleva. Ze začátku chvíli stoupáme, pak si užíváme sjezdu na Kristiánov. Nalézá se tu sklářské muzeum a hřbitov sklářů. Odtud směřujeme k Blatnému rybníku, kdy kromě jednoho menšího výšlapu sjíždíme z kopce dolů. Od Blatného rybníku na Novou Louku už to není daleko.

Ve vyhlášené Šámalově chatě na Nové Louce se můžeme občerstvit a připravit se na náročnější stoupání. Na rozcestí Nová Louka se k cyklotrase 3022 připojuje cyklotrasa 3023. Následujeme obě cyklistická značení, která se po chvíli jízdy na rozcestí Gregorův kříž rozdělují. Po cyklotrase 3023 se dostaneme na rozcestí Hřebínek s kioskem, kde odbočíme doprava na cyklotrasu 22. Strměji stoupáme na rozcestí Točna, poté již mírněji na rozcestí Krásná Máří.  Odsud vede odbočka na stejnojmennou skalní vyhlídku. Pokračujeme stále po cyklotrase 22 přes rozcestí Tetřeví boudy, Na Žďárku a Nad Černým potokem. Před rozcestím Čihadla stojí rozhledna s výhledem na rašeliniště.

Z Čihadel zpět do Smědavy se vrátíme po cyklotrase 22 přes Knajpu a rozcestí U Studánky.

URL odkaz na článek

www.vylety-zabava.cz/cyklostezky-cyklotrasy-cyklovozik/jizerske-hory/613-na-kole-po-stopach-jizerske-padesatky