Výlety s dětmi

Výlet na zříceninu hradu Sirotčí hrádek

Výlety s dětmi

Výlet na zříceninu hradu Sirotčí hrádek

Výlet na zříceninu hradu Sirotčí hrádek
  • Trasa výletu: z Klentnice na zříceninu hradu Sirotčí hrádek
  • Celková délka trasy: 1,5 km
  • Terén: kopcovitý
  • Vhodné pro kočárky: ano (pouze pod zříceninu)
  • Vhodné pro odrážedla a odstrkovadla: ne

Popis

Výchozím místem je obec Klentnice, která se nalézá asi 3 km severně od Mikulova. Zaparkujeme na bezplatném parkovišti v jižní části obce hned u silnice. Tady se na rozcestí Klentnice - pension napojíme na zelenou turistickou značku, která nás dovede do sedla s fotbalovým hřištěm, u něhož zabočíme doprava na červenou turistickou značku. Během chvilky jsme pod zříceninou gotického hradu Sirotčí hrádek. S kočárkem můžeme dojet jen pod zříceninu.

Hrad byl vystavěn na dvou vápencových skalách oddělených hlubokou roklí. Na severně orientované skále se dochovaly nepatrné zbytky zdiva hranolové strážní věže. Na jižně položeném skalisku jsou k vidění pozůstatky třípatrového paláce a osmimetrové hradní zdi

Přístup je možný pouze na jižní skálu, odkud se nabízejí nádherné výhledy na CHKO Pálava. Samotný výstup vede skalním terénem a ve vrcholové části je zapotřebí zvýšené opatrnosti kvůli pádu ze skály. Z východní strany lze zříceninu obejít, prohlédnout si ji i z jiné perspektivy a posléze navázat na přístupovou cestu.

URL odkaz na článek

www.vylety-zabava.cz/tipy-na-vylet/jizni-morava/5971-vylet-na-zriceninu-sirotci-hradek