Výlety s dětmi

Cyklistický okruh kolem Nového Strašecí

Výlety s dětmi

Cyklistický okruh kolem Nového Strašecí

Cyklistický okruh kolem Nového Strašecí
  • Trasa výletu: okruh z Nového Strašecí přes Mšecké Žehrovice, Lodenice, Řevničov a Rudu
  • Celková délka cyklotrasy: 30 km
  • Terén: rovinatý až mírně kopcovitý
  • Vhodné pro cyklovozíky: ne

Popis

Tato cyklotrasa kolem Nového Strašecí na rozhraní CHKO Křivoklátsko a přírodního parku Džbán vede převážně po rovině a mimo silnice. Cesta je místy zhoršeným terénem.

Z Nového Strašecí k Červenému rybníku (8,5 km)

Zaparkujeme v Novém Strašecí, nejlépe v blízkosti náměstí. Vyrazíme po cyklotrase 8192 (souběžně s NS Novostrašecko), které se držíme větší část výletu. Za Novým Strašecím podjedeme dálnici a za okamžik jsme u obory Libeň, v níž při troše štěstí zahlédneme daňky. Byly zde nalezeny pozůstatky keltského kultovního místa, jak se dočteme na informační tabuly naučné stezky. Zčásti objedeme oplocenou oboru a z kopečka po polní cestě sjíždíme do Mšeckých Žehrovic. Na severním okraji obce u Markova rybníka (za rozcestím Mšecké Žehrovice) cyklotrasa zabočuje doprava do obce Lodenice a na chvíli se od naučné stezky vzdálí. Na první křižovatce v Lodenici zahneme doleva a zde nás čeká dvoukilometrový úsek po nepříliš kvalitní polní cestě k Červenému rybníku

Chatovou oblastí od rozcestí Červený rybník k rozcestí Bucký rybník (6 km)

U Červeného rybníka přejedeme silnici č. 237, přidá se k nám opět naučná stezka Novostrašecko a stále po stejném cyklistickém značení se dostáváme do chatové oblasti. Cesta je vcelku slušná, štěrková. Za Červeným rybníkem po pravé straně míjíme Pilský rybník a Mlýnský rybník. U rybníka Punčocha se na stejnojmenném rozcestí s naučnou stezkou definitvině rozloučíme a nadále podél rybníka Punčocha a Malá Punčocha následujeme cyklistické značení.

Podél Buckého rybníka a Třtického rybníka do Řevničova (3,5 km)

U Buckého rybníka objevíme kemp a občerstvení. Náš výlet pokračuje podél Buckého rybníka, který částečně z jeho východní části objedeme. Cesta je tu místy kamenitá. Za Buckým rybníkem máme po pravé straně Třtický rybník. Po panelové cestě míříme do obce Řevničov.

Z Řevničova do Nového Strašecí (12 km)

V Řevničově se nachází restaurace s venkovním posezením. Po přejezdu dálnice D6 se vydáme jižním směrem stále pod vedením cyklotrasy 8192. Po kilometru jízdy jsme v lese, v němž se nalézá pěkně upravená cyklostezka. Na rozcestí Pod Malým Louštínem navážeme na cyklotrasu 0102, která nás dovede přes obec Ruda zpět do Nového Strašecí. V samotném závěru výletu si malí cyklisté mohou pohrát na dětském hřišti v Novém Strašecí.

URL odkaz na článek

www.vylety-zabava.cz/cyklostezky-cyklotrasy-cyklovozik/okoli-prahy/592-cyklisticky-okruh-kolem-noveho-straseci