Výlety s dětmi

Vodní hrad Švihov – místo natáčení Tří oříšků pro Popelku

Výlety s dětmi

Vodní hrad Švihov – místo natáčení Tří oříšků pro Popelku

Vodní hrad Švihov – místo natáčení Tří oříšků pro Popelku
  • Trasa výletu: prohlídka hradu Švihov, procházka okolo hradu
  • Celková délka trasy: 200 m (z parkoviště na nádvoří hradu) + cca 1 km (stezka okolo hradu)
  • Terén: rovinatý
  • Vhodné pro kočárky: ano (na nádvoří a okolo hradu)
  • Vhodné pro odrážedla a odstrkovadla: ano (na nádvoří a okolo hradu)

Popis

V západočeském městě Švihov se nalézá stejnojmenný vodní hrad, kde se natáčela jedna z nejoblíbenějších filmových pohádek – Tři oříšky pro Popelku. Hrad nabízí několik prohlídek.

Běžné prohlídky

Prohlídkový okruh POPELKA – za tajemstvím Popelčina střevíčku

Výstavní prohlídkový okruh je věnován Popelce, která na švihovském hradě bydlela ve filmové pohádce Tři oříšky pro Popelku. Okruh je individuální, lze jej tedy navštívit samostatně bez omezení doby prohlídky. Expozice je umístěna v Bílé baště, která má samostatný vchod přímo z velkého hradního nádvoří.

Prohlídka je určena pro milovníky pohádkového filmu na motivy Boženy Němcové. Část výstavy je věnována dětem, které mohou výstavou projít se sovou Rozárkou při plnění různých úkolů a hádanek. 

Ve výstavní expozici najdeme Vincka na cestě s kouzelnými oříšky, Popelku u potoka, Popelku ve své chaloupce se sovou Rozárkou, scénu ze soutěže o nejlepšího střelce, pohled od kuchyně s nešikovným kuchtíkem, pohled do světnice s množstvím látek na šaty, přebírání hrachu v popelu, královský ples i nezapomenutelnou závěrečnou scénu se střevíčkem. Výstava přinese množství zajímavostí o filmu, obrázky z natáčení na Švihově, několik ukázek z filmu, ale také pohled do originálního scénáře nebo zákulisí a soukromí některých představitelů.

Mimořádné prohlídky

Procházka okolo hradu

Okolo hradu Švihov vede zpevněná stezka, po které se můžeme projít a prohlédnout si hrad ze všech stran. Stezka je vhodná pro kočárky.

URL odkaz na článek

www.vylety-zabava.cz/tipy-na-vylet/plzensko/5649-vodni-hrad-svihov