Výlety s dětmi

Muzeum panenek a medvídků, Troskovice

Výlety s dětmi

Muzeum panenek a medvídků, Troskovice

Muzeum panenek a medvídků, Troskovice
  • Druh zábavy: muzeum panenek a medvídků
  • Doporučený věk dětí: 3+
  • Adresa: Troskovice 40, Troskovice, Česká republika

Popis

Asi 500 metrů od zříceniny hradu Trosky v obci Troskovice se nalézá Muzeum panenek a medvídků. Budova muzea postavena ve vesnickém stylu má vlastní parkoviště. Prohlédneme si zde více než 1000 exponátů od roku 1840 až po současnost vzniklých po celém světě.

Panenky jsou rozděleny dle materiálu výroby. Jedinečností Muzea panenek a medvídků v Troskovicích je to, že se snaží představit panenku i v jiných funkcích než jen v dětské hře. Najdeme tu panenky sloužící jako učební a výchovné pomůcky, panenky policejní používané při výslechu týraných a zneužívaných dětí, panenky umělecké („Novorozenecké oddělení“) vypracované do nejmenších detailů špičkovými autory z celého světa nebo panenku Sashu zobrazující dceru amerického prezidenta Baracka Obamy a další jiné. Z těchto důvodů Muzeum panenek a medvídků zaujme nejen děti, ale určitě i jejich rodiče a prarodiče.

Jak už samotný název napovídá, spatříme zde i sběratelskou sbírku medvědů, jimž bylo věnováno vlastní oddělení.

A protože je to k Troskám, „co by kamenem dohodil“, prohlídku Muzea panenek a medvídků můžeme spojit s návštěvou této majestátní zříceniny symbolizující překrásnou oblast Českého ráje.

URL odkaz na článek

www.vylety-zabava.cz/muzea-vystavy-atrakce/severni-cechy/536-muzeum-panenek-a-medvidku-troskovice