Výlety s dětmi

Království perníku

Výlety s dětmi

Království perníku

Království perníku
  • Druh zábavy: muzeum perníku, zážitkové programy, programy pro skupiny
  • Doporučený věk dětí: 3+
  • Adresa: Ráby 38, Ráby u Pardubic, Česká republika

Popis

KRÁLOVSTVÍ PERNÍKU, z. s. vzniklo v roce 2017 na soukromých pozemcích kolem Perníkové chaloupky pod hradem Kunětická hora u Pardubic. Vstup na jeho území je povolen řádným členům (tzv. "domorodcům") s platným Cestovním pasem a ostatním ("cizincům") pouze na základě vstupního víza, které vydává Celní správa KRÁLOVSTVÍ PERNÍKU® na hranicích veřejného prostranství České republiky a na jeho ambasádách.

Zakoupením vstupního víza se návštěvník stane anonymním členem klubu Království perníku, z.s., v roli, kterou si sám vybere a ke které jako bonus dostane přiměřené životní dávky Království perníku (DKP). Jejich hodnotu pak bude moci vyžebrat, vyprosit, objednat anebo poručit za jídlo, pití, perníky, upomínkové předměty a různé aktivity... DKP lze jednoduše přirovnat ke stravenkám, k poukázkám, k důchodu nebo ke královské měně či penězům. KRÁLOVSTVÍ PERNÍKU® nemá stálou provozní dobu, ale otevírá se zpravidla půl hodiny před začátkem zážitkového programu (happeningu), jenž se koná takřka denně (dopoledne i odpoledne) a v němž je lepší si účast rezervovat na www.kralovstvi.cz/rezervace.

Původně Lovecký zámeček z roku 1882, který patřil poslednímu majiteli hradu Kunětická hora, nyní nese název Perníková chaloupka a slouží jako Muzeum perníku. Výstavní expozice obsahují přes tisíc perníků z celé ČR. Dětem je výklad podáván zábavnou formou a přizpůsoben jejich věku. Při Medových zážitcích zapojíme všech pět smyslů, prohlédneme si Muzeum perníku s městečkem Perníkov, putujeme tajuplným lesem do Perníkářské dílny Ježibaby a dále do Medového ráje, Nebe a Pekla. Muzeum perníku v Rábech nabízí programy pro MŠ, ZŠ, ale i jiné skupiny dětí (např. skautské oddíly, dětské domovy…aj.)

Návštěvu Království perníku můžeme spojit s prohlídkou nedalekého hradu Kunětická hora.

URL odkaz na článek

www.vylety-zabava.cz/muzea-vystavy-atrakce/vychodni-cechy/534-muzeum-perniku-raby