Výlety s dětmi

ŠIKLAND

Výlety s dětmi

ŠIKLAND

ŠIKLAND
  • Druh zábavy: Zábavní park, westernové městečko, animační programy, akce pro děti, aquapark a další atrakce, strašidelný zámek, Fotopark Krokodýl.
  • Doporučený věk dětí: 3+
  • Adresa: Šiklův mlýn, Dolní Rožínka, Česká republika

Popis

Šikland je komplex zábavních areálů s největší nabídkou služeb a zábavy v České republice. Největším je areál Šiklův mlýn ve Zvoli nad Pernštejnem, další pak strašidelný zámek DRAXMOOR a Fotopark Krokodýl v Dolní Rožínce.

Ve westernovém městečku v Šiklově mlýně se přeneseme do konce 19. století, doby osídlování Amerického západu. V sezóně jsou připraveny show v přírodním amfiteátru. Nalezneme zde stylové obchůdky, kavárnu, bary a další.

Mezi westernovým městečkem a indiánskou osadou najdeme „Srub zlatokopa“. Děti si zkusí rýžování zlata a nahlédnou do indiánova obydlí.

S dětmi bychom se měli určitě podívat do Fotoparku Krokodýl. Ten, kdo se rád bojí, může zavítat do Strašidelného zámku Draxmoor. V zámku na Vás čekají tři rozsáhlá patra se strašidelně-fantastickou expozicí, 3D kino, strašidelný výtah a zcela nové zámecké nádvoří s pohádkovými domečky na kuřích nožkách, soškami pohádkových postaviček a skákacím hradem. 

 

Šiklův mlýn pořádá letní tábory, školní výlety s nabídkou služeb a animační programy především pro ubytované v Šiklově mlýně. Poskytuje také zapůjčení kostýmů nejen s western a country tématikou.

Osvěžení v horkých letních dnech nám umožní koupaliště s divokou řekou. Pro děti je zde pozvolný vstup do vody, dětský bazének, megatrampolína, tobogán a hřiště na míčové hry.

Jako každý rok se na Šiklově mlýně chystají speciální víkendové akce. Mezi ty největší patří například Karneval v Riu II. Exotičtí tanečníci a tanečnice vystoupí v sobotu 6. července. O týden později městečko oslaví Den koní, kdy americké disciplíny jako je Barrel Race nebo Pole Bending doplní ukázka drezúry koní, soutěže pro děti a večerní zábava. Poslední červencovou sobotu je na programu Velká ohňová show a 3. srpna potom Aeroshow 2013, na kterou se jako tradičně sjedou nejlepší letci z celé republiky. V sobotu 10. srpna bude Šiklův mlýn už poněkolikáté hostit Mistrovství České republiky v rodeu a v sobotu 24. srpna Rodinný den. Speciální aktivity pro děti i celé rodiny doprovodí koncert Františka Nedvěda.

Příjemnou procházku s dětmi si můžeme udělat do lesoparku Templ kousek za Dolní Rožínkou. Jedná se o přírodní park založený na přelomu 18. a 19. století. Nejzachovalejší z tehdy krásných staveb, je "chrámek Osvícenství" – růžová klasicistní kaple s hrobkou Jana Nepomuka Mitrovského a empírový egyptský obelisk. Pěšky se sem dostaneme kolem Krokodýl parku nebo nás na místo doveze DraXbus.

 

URL odkaz na článek

www.vylety-zabava.cz/atrakce-zabava/vysocina/520-sikland-zabavni-areal-dolni-rozinka