Výlety s dětmi

Hrad Roštejn

Výlety s dětmi

Hrad Roštejn

Hrad Roštejn
  • Druh zábavy: prohlídka hradu, ukázky tradičních řemesel, výstava strašidel a příšerek, noční prohlídky, prohlídky pro děti, akce pro děti
  • Doporučený věk dětí: 3+
  • Adresa: Doupě 1, Doupě u Telče, Česká republika

Popis

Hrad Roštejn byl založen v první polovině 14. století jako strážný hrad s mohutnou sedmibokou věží (výška 48 m) na obranu hranic telčského panství. V 16. století byl přestavěn na renesanční lovecký hrad s rozsáhlou oborou.

Roštejnské interiéry jsou zajímavé nejen původními tématickými nástěnnými malbami, ale také prezentací sbírek Muzea Vysočiny Jihlava, které má hrad ve správě od roku 1964.

V sálech se můžeme seznámit nejen s prostředím loveckého hrádku, ale i se způsobem života lidí v podhradí. Nedílnou součástí expozice jsou i ukázky tradičních řemesel a opravená černá kuchyně s velkou pecí na chleba s původním renesančním dýmníkem.

Nebojácné děti potěší dlouhodobá výstava strašidel a příšerek na trase B. Modely strašidelných postav jsou zhotoveny ve skutečné velikosti výtvarníky Alešem Drašnarem a Šárkou Rusínovou.

V průběhu turistické sezóny se na Roštejně konají noční prohlídky, speciální prohlídky pro děti, různé akce na nádvoří – divadla, středověké hry a další.

URL odkaz na článek

www.vylety-zabava.cz/muzea-vystavy-atrakce/vysocina/516-hrad-rostejn