Výlety s dětmi

FOTOKLUB ZNOJMO a 17. ročník Moravskoslezkého mapového okruhu

Výlety s dětmi

FOTOKLUB ZNOJMO a 17. ročník Moravskoslezkého mapového okruhu

FOTOKLUB ZNOJMO a 17. ročník Moravskoslezkého mapového okruhu
  • Datum: od 1.5.2019 do 30.6.2019
  • Místo: Bítov - hrad
  • Adresa: Bítov 1, Bítov, Česká republika

Popis

Výstava fotografií Fotoklubu Znojmo a 17. ročníku Moravskoslezkého mapového okruhu bude prezentovat fotografie jednotlivých členů fotoklubu Znojmo a současně nejlepší fotografie z výše uvedené fotografické soutěže.

 

Fotoklub Znojmo z.s.                                                      http://www.fotoklubznojmo.com/

 

Fotoklub Znojmo je skupina lidí, kterou v současnosti tvoří 3 ženy a 13 mužů. Jsou mezi námi lidé velmi různých profesí - dělníci, inženýři, lékaři, magistři, podnikatelé, úředníci - a také různých věkových skupin, kteří mají rádi fenomén fotografie a jsou ochotni věnovat značnou část svého volného času fotografování.

 

Fotoklub se pravidelně, jednou týdně, schází a probírá otázky spojené nejen s fotografováním, uměleckou tvorbou či technickým zpracováním velkoformátových fotografií, ale též hodnotí fotografie z mapových okruhů a vlastní tvorby. Diskuse je často nad tématy souvisejícími nejen s tvorbou fotografií a jejich výtvarnou podobou, ale probírají se i jiná důležitá životní témata.

 

Nedílnou částí činnosti jsou minimálně dvakrát do roka společné 2-3 denní výlety do různých koutů republiky, kde se nejen fotografuje, ale také probíhají setkání s fotografy jiných fotoklubů. Udržujeme těsné přátelské vztahy též s fotokluby z Jihlavy, Brna, Ostravy a Otrokovic, se kterými často organizujeme společná setkání.

 

Fotoklub se účastní soutěží v tzv. mapových okruzích. Každý fotoklub zhotoví soubor 15-ti velkoformátových fotografií, které tvoří uvedenou mapu. Tato mapa potom koluje po celé republice mezi fotokluby, které každou fotografii ohodnotí a výsledek se na konci cirkulace vyhodnotí a určí se pořadí klubů i jednotlivců. Zástupci fotoklubů se pak setkávají na závěrečných výstavách nejlépe ohodnocených fotografií. Náš fotoklub se účastní v současné době dvou mapových okruhů: Mapový okruh  Vysočina a Moravskoslezký mapový okruh. Pravidelně se umisťuje na předních pozicích, což svědčí nejen o vysoké úrovni fotografické tvorby, ale zároveň přispívá ke zvyšování zájmu o fotografování u všech jeho členů.

Samozřejmě jdeme s dobou a máme svoje webové a Facebookové stránky, na kterých se každý může přesvědčit o naší činnosti.

 

Život fotoklubu je poměrně bohatý, společný koníček stmeluje kolektiv, který je důležitý pro zájmovou činnost, neboť je určitě nezpochybnitelné, že ačkoliv vlastní fotografování je převážně záležitostí jednotlivce, prohlížení a hodnocení snímků má ten „správný říz“ až ve skupině a v dobrém kolektivu.

 

Fotoklub Znojmo nezapomíná na propagaci města Znojma, jehož jméno má nejen ve svém názvu, ale taktéž jej uvádí na všech hromadných setkáních s fotokluby z ostatních regionů naší republiky či na klubových výstavách. Město Znojmo v činnosti Fotoklubu Znojmo tak získává sice malou, ale viditelnou prezentaci prakticky v celé ČR.

 

Do fotoklubu se mohou přihlásit nebo jen přijít podívat všichni, které fotografie nějakým způsobem chytla za srdce a chtějí své snímky ukázat v kolektivu, jenž se bude určitě dívat na přinesené fotografie z pohledu aktivního fotografa, který také začínal nebo chtěl předvést své obrázky jiným.

 

Fotoklub Znojmo

URL odkaz na článek

www.vylety-zabava.cz/akce-pro-deti/jizni-morava/znojmo/4977-reflexionen-vystava-lenky-a-otakara-baburek-na-hrade-bitove-5006