Výlety s dětmi

iQPARK science center, Liberec

Výlety s dětmi

iQPARK science center, Liberec

iQPARK science center, Liberec
  • Druh zábavy: interaktivní exponáty, zkouška profesí, science show, vědecké dílničky, rezervace soukromých akcí
  • Doporučený věk dětí: 2+
  • Adresa: Košická 6, Liberec, Česká republika

Popis

Liberecký iQPARK, vůbec první science centrum v ČR, zpřístupňuje vědu a techniku i těm nejmenším, a to prostřednictvím více než 300 interaktivních exponátů a speciálních lektorských programů. Díky nim se děti seznámí hravou formou se světem kolem nás – s fyzikálními a chemickými jevy, faunou i flórou a dalšími vědními obory z řad astronomie či biologie.

Expozice

Exponáty v iQPARKU jsou jednodušší, vyrobené ze dřeva a kovu, tudíž jsou vhodné i pro děti od 2 let. Čtyři velké sály poskytují malým badatelům dostatek volného prostoru pro jejich hry a naopak rodičům nad nimi lepší přehled.

A na co se zde děti mohou těšit? Na vlastní kůži si vyzkouší, jak se cítili pasažéři potápějícího se Titaniku, poměří se s nejvyšším mužem planety – Robertem Pershingem Widlowem, projdou se hvězdným tunelem, kde nebudou tušit, zdali se s nimi točí nebe nebo zem, či si užijí vodní hrátky.

V červnu 2015 prošel iQPARK rekonstrukcí. Přibyly tak modernější a dokonalejší exponáty jako například nefalšovaná hasičská stanice, koncertní backstage, kavárna, historická a moderní škola, jeřáb se skeletem budovy, gigantická potrubní pošta a spousta dalších.

Programy, které nás dostanou

Tematické science show

Show plná experimentů, výbuchů, ohňů a barev, při které děti uvidí výrobu sloní pasty, popravu gumového medvídka či explozi vodíku. Ti smělejší si mohou sáhnout na 500 tisíc voltů nebo si nechat polít ruku tekutým dusíkem o teplotě -196°C.

Laborky

Prozkoumat mikrosvět, zkrotit neposedné textilie, vyrobit si vlastní parfém, svíčku, čokoládu, svítící sliz či objevovat tajemství neviditelného inkoustu. To vše na děti čeká, pokud absolvují na míru laděné workshopy. Práce probíhá v malých skupinkách na připravených stanovištích v laboratoři.

Návštěvu iQPARKU je vhodná především rodinám s dětmi a dětem od dvou let. Pro starší návštěvníky je k dispozici nově vybudované science centrum iQLANDIA, které se nachází přímo naproti iQPARKU.

Více o iQPARKU najdeme na oficiálních stránkách parku.

Otevírací doba iQPARKU

červenec – srpen
pondělí - neděle: 09:00 – 19:00

září – červen
neděle – pátek: 09:00 – 17:00
sobota: 09:00 – 19:00

V době školních prázdnin a státních svátků otevřeno 9 – 19 hodin.

URL odkaz na článek

www.vylety-zabava.cz/muzea-vystavy-atrakce/severni-cechy/485-iq-park-science-center-liberec