Výlety s dětmi

Muzeum pražských strašidel a pověstí

Výlety s dětmi

Muzeum pražských strašidel a pověstí

Muzeum pražských strašidel a pověstí
  • Druh zábavy: muzeum strašidel a pověstí
  • Doporučený věk dětí: 6+
  • Adresa: Mostecká 18, Praha 1, Česká republika

Popis

Muzeum pražských strašidel a pověstí má dvě části: Podzemní uličku duchů a přízemní interaktivní část věnovanou především pověstem a jejich rozehrání.

Podzemní ulička duchů

Ve sklepních prostorách, jejichž součástí je i sklep ze 12. století , je vybudována ulička s několika zákoutími, která evokují atmosféru půlnoční Prahy před mnoha staletími. V této uličce se pak setkáte s 25 nejznámějšími pražskými strašidly. Některá uvidíte přímo, ale mnoho jich je poschovávaných všude okolo Vás. Vykukují z oken, jsou za pootevřenými dveřmi, vrhají stín na stěnu, a nebo letí kdesi u stropu. Abyste je našli, určitě využijte mapičku na vaší vstupence, která napoví kde a koho máte hledat. Bylo by škoda nevidět vše, než projdete branou Domu u poslední lucerny, který je prahem do jiných světů – do světa aut, neonů a shonu 21. století.

Přízemní interaktivní část

Není strašidel bez pověstí, tak jako není pověstí bez strašidel. Proto se určitě v přízemí seznamte alespoň s těmi nejznámějšími pověstmi, které vám nabízí tajná knihovna Ducha Prahy – Genia Loci Pragensis. Využít můžete též audioprůvodce v podobě aplikace Mysteria Pragensia. Pokud si budete chtít pověsti přečíst v klidu doma, doporučujeme knihu Tajemství pražských půlnocí, kde jich naleznete 432. Vedle pověstí však přízemní část expozice nabízí také interaktivní exponáty, které potěší hravé návštěvníky všech věkových kategorií. Uvidíte rovněž kouzelné originální ilustrace a postavy strašidel vystupující ze zdí. Pražské zdi jsou totiž doslova nabité pověstmi o lidech, kteří v nich žili a vracejí se tak zpět na tento svět. Nahlédněte pod pokličky vodnických hrnečků, poznejte sami sebe jako strašidlo v kouzelném zrcadle či pohleďte na vizi bájné pohanské kněžny Libuše.

 

A kdyby vás interaktivita lákala ještě více, jsou tu pro Vás Komnaty strachu s prvky únikové hryURL odkaz na článek

www.vylety-zabava.cz/muzea-vystavy-atrakce/praha/471-muzeum-ceskych-strasidel-a-povesti-mysteriae-pragensis