Výlety s dětmi

Muzeum hlavního města Prahy

Výlety s dětmi

Muzeum hlavního města Prahy

Muzeum hlavního města Prahy
  • Druh zábavy: muzeum města Prahy, Langweilův model Prahy, 3D kino, dětská herna
  • Doporučený věk dětí: 3+
  • Adresa: Na Poříčí 52, Praha 8, Česká republika

Popis

AKTUALITA: UZAVŘENO Z DŮVODU REKONSTRUKCE

Hlavní budova muzea je architektonickým objektem zapsaným v seznamu kulturních památek České republiky. Byla postavena přímo pro Museum královského hlavního města Prahy v letech 1896–1898 v novorenesančním slohu podle návrhů architekta Antonína Balšánka.

Expozice v hlavní budově muzea

Praha v pravěku - dějiny města a jeho obyvatel od pravěku do r. 1784.

Langweilův model Prahy z let 1826–1834 - unikátní a nejatraktivnější exponát muzea.

Středověká Praha - expozice začíná oddílem věnovaným vzniku Pražského hradu, Vyšehradu a rozšířená osídlení o pražské aglomerace v 9.–12. století.

Praha na přelomu středověku a novověku – druhá polovina 15. a 16. století – období pronikání renesančních ideálů a umění do Prahy.

Barokní Praha z doby „zářného i temného baroka“ se zachovala velká řada uměleckých skvostů i dokladů života obyvatel Prahy.

Slabikář návštěvníků památek– sloh románský a gotický. Haptická stálá expozice. (Modely nejvýznamnějších pražských stavebních památek románského období a gotiky. Expozice je zcela přístupná lidem se zrakovým postižením. Je vhodná i pro doplnění školní výuky dějepisu a výtvarné výchovy.)

Vítejte ve středověkém domě – prostor, který je určen zejména dětským návštěvníkům, je koncipován jako herna pro děti.

3D STEREO KINO - 3D stereo kino nám umožní unikátní zážitek – ponoření se do mikrosvěta papírového Langweilova modelu Prahy, který věrně zachycuje Prahu první poloviny 19. století. Prolétneme tímto neuvěřitelným výtvarným světem. Můžeme zavítat do již neexistujících míst staré Prahy a zažít prostřednictvím virtuální reality digitálního Langweilova modelu Prahy takové pohledy na papírové město, o kterých mohl Antonín Langweil pouze snít.

URL odkaz na článek

www.vylety-zabava.cz/muzea-vystavy-atrakce/praha/458-muzeum-hlavniho-mesta-prahy