Výlety s dětmi

Regionální muzeum Mělník

Výlety s dětmi

Regionální muzeum Mělník

Regionální muzeum Mělník
  • Druh zábavy: výstava kočárků, regionální historie, přírody, železnice - Merkur, interaktivní dětský koutek, akce pro děti
  • Doporučený věk dětí: 3+
  • Adresa: Erbenova 55, Mělník, Česká republika

Popis

Od roku 1999 sídlí Regionální muzeum Mělník v budově bývalého kapucínského kláštera v historickém centru města, na Náměstí Míru, vedle radnice. Budova pochází z 2. poloviny 14. století a v historickém interiéru se zachovaly secesní nástěnné malby. Pod objektem se nacházejí gotické sklepy. V muzeu oceníme poutavou stálou expozici historických kočárků, které jsou vtipně prezentovány v naznačených dobových interiérech a exteriérech. V hlavní budově se nachází stálá expozice českého vinařství, regionální historie a přírody. Muzeum nám nabízí možnost degustace českých vín v gotických sklepích či příjemné posezení v kavárně na historických hradbách, kde nalezneme také koutek s houpadly pro děti.

Součástí expozic muzea je dlouhodobá výstava Z historie malé železnice aneb železniční hračky s dílnou ze stavebnice Merkur nejen pro děti. Současné stavebnice Merkur jsou ke koupi v pokladně muzea.

Muzeum pořádá řadu zajímavých výstav a akcí pro děti i dospělé po celý rok. Výstavy nabízejí vždy interaktivní koutek pro děti.

V pokladně získáme nejen vstupenky do expozic a na výstavy, ale i informace o městě či okolí, propagační materiály, zakoupíme suvenýry, mapy, publikace či víno.

Muzeum je držitelem základního červeného certifikátu „Babyfriendly“.

 

URL odkaz na článek

www.vylety-zabava.cz/muzea-vystavy-atrakce/stredni-cechy/456-regionalni-muzeum-melnik