Výlety s dětmi

Prohlídky s dětmi (nejen) na zámku Pardubice

Výlety s dětmi

Prohlídky s dětmi (nejen) na zámku Pardubice

Prohlídky s dětmi (nejen) na zámku Pardubice
  • Druh zábavy: prohlídka muzejních expozic, dětské prohlídky tajného krytu a historického centra města v doprovodu superhrdinů
  • Doporučený věk dětí: 6+
  • Kurzy a kroužky: výtvarný kroužek
  • Adresa: Zámek 2, Pardubice, Česká republika

Popis

Zámek Pardubice - Východočeské muzeum v Pardubicích

Na pardubickém zámku ve Východočeském muzeu rodiny s dětmi jistě ocení prohlídku zámeckých expozic (historické expozice Pardubice - příběh města, české sklářské tvorby a archeologické expozice Proti proudu času) a to v průběhu celého roku – bez časového vymezení vstupu. Každý si podle svého zájmu prochází jednotlivé expozice.
Zámek Pardubice symbolizuje páv. Pávy modré korunkaté i čistě bílé pávy potkáme na nádvoří i při procházce po zámeckých valech. Součástí zámeckých valů je také výběh koz.

Dětské prohlídky

Východočeské muzeum v Pardubicích nabízí dva dětské prohlídkové okruhy (pro děti od 6 let). Na OBĚ PROHLÍDKY JE NUTNÉ SI PŘEDEM REZERVOVAT MÍSTA na e-mailu rezervace@vcm.cz nebo na telefonním čísle 607 034 110.

DĚTSKÁ PROHLÍDKA TAJNÝ KRYT

Děti se mohou vydat s rodiči do tajného krytu vybudovaného v době studené války v zámeckém valu! V případě útoku nepřítele nebo zasažení města radioaktivním spadem mělo z jeho podzemních prostor krajské velitelství civilní obrany řídit záchranné práce. Na vlastní oči uvidíme, jak se lidé v takovém případě mohli z krytu dorozumívat s okolím, jak naftový generátor vyráběl elektrický proud, a vyzkoušíme, co obnášelo ručně udržovat v chodu filtraci vzduchu.
V krytu je celoročně teplota mezi 12 až 15°C, je potřeba se přiměřeně obléci!

DĚTSKÁ PROHLÍDKA SUPERHRDINOVÉ ANEB LEGENDY A POVĚSTI V PARDUBICÍCH

Víte, že superhrdinové existovali odjakživa? Ti současní si o svých předchůdcích dodnes rádi povídají příběhy. Třeba Aquaman má nejraději příběh o Jonášovi a velrybě. V Pardubicích na pověsti a legendy narazíme na každém kroku. Na procházku historickým centrem děti a rodiče doprovodí dávní i současní, skuteční i smyšlení hrdinové. Budou nám vyprávět příběhy, které se staly, a ty, o kterých to s jistotou říci nemůžeme.

URL odkaz na článek

www.vylety-zabava.cz/muzea-vystavy-atrakce/vychodni-cechy/448-expozice-hracek-priroda-vychodniho-polabi-zamek-pardubice